سرویس اجتماعی | کد خبر: 30190
تاریخ انتشار: 1397/05/29 - 11:29:02

۱۴۰ کودک زیر ۱۴ سال مبتلا به سرطان در استان تحت پوشش انجمن عطوفت است

رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی عطوفت خراسان شمالی گفت:در حال حاضر ۱۴۰ کودک زیر ۱۴ سال مبتلا به سرطان در استان تحت پوشش انجمن عطوفت است.
۱۴۰ کودک زیر ۱۴ سال مبتلا به سرطان در استان تحت پوشش انجمن عطوفت است,

حریری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه بیماران سرطانی در استان نیاز به حمایت تمام دستگاه‌ها دارند، اظهار داشت: در حال حاضر سه هزار بیمار بی‌بضاعت مبتلا به سرطان در استان تحت پوشش انجمن عطوفت هستند که از این تعداد ۱۴۰ بیمار کودکان زیر ۱۴ سال هستند.

وی با بیان اینکه این بیماران نیازمند همکاری و تعامل بیشتر تمام دستگاه‌ها هستیم، تصریح کرد: از دستگاه متولی سلامت می‌خواهیم تا در زمینه کمک به این بیماران در کنار انجمن عطوفت باشد.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی عطوفت خراسان شمالی روند ابتلا به سرطان در استان همانند تمام کشورهای دیگر در حال افزایش است، گفت:در حال حاضر تنها ۳۰۰ بیمار از بجنورد تحت پرتودرمانی قرار می‌گیرند.

حریری با بیان اینکه همچنین در حال حاضر ۹۸۰ خانم مبتلا به سرطان تحت پوشش انجمن هستند، افزود: با غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان، ۱۷ خانم با تشخیص سریع و درمان و نیز ۲۰ کودک با پیوند مغز استخوان با سرطان خداحافظی کردند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۳۰۰ نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نیز زیر نظر انجمن عطوفت هستند و از خدمات این انجمن بهره‌مند می‌شوند.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.