سرویس اقتصادی | کد خبر: 30192
تاریخ انتشار: 1397/05/29 - 11:32:29

18 روستا در حریم بجنورد؛

روستاهای حریم بجنورد نیازمند مدیریت شهری است

شهردار بجنورد با اشاره به اینکه روستاهای حریم این شهر در حال رشد است، گفت: این روستاها باید زیر نظر شهرداری مدیریت شود.
روستاهای حریم بجنورد نیازمند مدیریت شهری است,

روح‌الله براتیان، شهردار بجنورد گفت: اکنون ۱۸ روستا در حریم بجنورد وجود دارد که در معرض الحاق به نقاط شهری هستند.

وی با بیان اینکه توسعه و رشد این روستاها در آینده برای شهر بجنورد مشکل‌ساز می‌شود، افزود: چه بخواهیم و چه نخواهیم، این روستاها در آینده نه‌چندان دور به شهر ملحق می‌شوند و با این وضعیت ساخت‌وساز و توسعه، به لحاظ مدیریت شهری مشکل‌ساز خواهند شد.

براتیان بیان کرد: غفلت از مدیریت شهری روستاهای حریم شهر تکرار مشکلاتی است که به علت غفلت از نقاط حاشیه‌ای بجنورد گریبان گیر ما شده است.

شهردار بجنورد اظهار داشت: اکنون به لحاظ زیرساختی و شهرسازی مشکلات زیادی در سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌ای شهر وجود دارد که به علت عدم توجه، ایجادشده و همین مشکلات در صورت نبود توجه به مدیریت شهری روستاهای حریم شهر، تکرار خواهد شد.

وی بیان کرد: اکنون ساخت‌وساز در روستاهای حریم شهر زیاد شده و در صورت غفلت، کنترل وضعیت مشکل می‌شود.

شهردار بجنورد با بیان اینکه  اکنون در جنوب شهر، صندل آباد در حال نزدیک شدن به محدوده شهری است و همچنین در جنوب شرقی شهر، ملکش و حلقه سنگ نیز درحال‌توسعه است و در شمال شرقی شهر، کلاته آروین و باقر خان وضعیت بر همین منوال است، افزود: محله باغ نجاتی یکی از مکان‌هایی است که ساخت‌وسازهای زیادی در آن انجام‌شده و با وجود اینکه در محدوده شهر نیست از برخی خدمات برخوردار شده است.

براتیان با اشاره به اینکه در کمیسیون ماده ۵ درخواست دادیم و پیگیری کردیم که باغ نجاتی وارد محدوده شهری شود اما شورای عالی شهرسازی و معماری هنوز با آن موافقت نکرده است، اظهار داشت: سه منطقه در بجنورد جز محدوده شهری نیست اما به‌صورت جزیره‌ای جز حریم شهر می‌شود که شامل شهرک گلستان، شهرک فرهنگیان و احمدآباد است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.