سرویس اقتصادی | کد خبر: 30193
تاریخ انتشار: 1397/05/29 - 11:34:13

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان خواستار شد:

خروج سرمایه ساخت‌وساز از حوزه دلالی و بورس‌بازی

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان خراسان‌شمالی بر خروج سرمایه ساخت‌وساز مسکن از حوزه دلالی و بورس‌بازی تأکید کرد.
خروج سرمایه ساخت‌وساز از حوزه دلالی و بورس‌بازی,

علی‌اکبر رمضانی با اشاره به بالا رفتن قیمت آهن، میلگرد و برخی از مصالح ساختمانی طی چند ماه اخیر گفت: باید مسئولان ذی‌ربط در حوزه ساختمان به این سمت گام بردارند تا صنعت ساختمان تحت شرایط احساسی و لحظه‌ای بازار قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعدادی از افراد به‌سوی خرید منازل و فروش آن‌ها در آینده با امید قیمت بالاتر وارد عرصه شده‌اند، افزود: این امر یک معضل است و باید چاره‌ای به حال آن اندیشیده شود.

رمضانی ادامه داد: هم‌اکنون سرمایه موجود در صنعت ساخت‌وساز برای خریدوفروش منازل صرف می‌شود و در راه ساخت‌وساز استفاده نمی‌شود که هیچ نتیجه‌ای نه برای ایجاد اشتغال و نه برای نوسازی منازل به همراه ندارد.

وی اظهار کرد: باید تلاش شود تا به خریدوفروش، بنگاه‌داری و سوداگری در حوزه صنعت ساختمان دامن زده نشود تا بتوان تأثیر آن را در حوزه اشتغال نیز مشاهده کرد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه به‌طورقطع افزایش قیمت آهن، میلگرد و برخی از اقلام مصالح ساختمانی تأثیر خود را در آینده نزدیک بر روی ساخت‌وساز خواهد گذاشت، تصریح کرد: میزان نقشه‌های تهیه‌شده در چهار ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه به لحاظ متراژ 24 درصد و ازنظر پروژه‌ای هفت درصد افزایش داشته است.

وی تأکید کرد: ارقام موجود نشان می‌دهد که مردم خراسان شمالی به‌سوی ساخت ساختمان با متراژهای بالاتر گام برداشته‌اند.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اما وضعیت اقتصادی موجود به‌طور حتم موجب می‌شود تا ساخت منازل متوقف شود اما این امر مقطعی است چراکه مسکن یکی از نیازهای اساسی افراد است.

انتهای خبر/ایسنا

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.