سرویس ورزشی | کد خبر: 30199
تاریخ انتشار: 1397/05/29 - 12:48:18

نایب‌رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد کشور در بجنورد:

بستر فعالیت بانوان در رشته‌های بولینگ و بیلیارد فراهم شود

مجمع انتخاب رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد استان با حضور فوادیان نایب‌رئیس فدراسیون در حالی برگزار شد که محسن ابراهیمی تنها کاندیدای این مجمع به مدت 4 سال با اکثریت آرا سکان‌داری این هیئت را بر عهده گرفت.
بستر فعالیت بانوان در رشته‌های بولینگ و بیلیارد فراهم شود,

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی در این مجمع اظهار داشت: کسی که در این حوزه فعالیت می‌کند علاقه‌مند شده و پیگیری مداومی برای تداوم فعالیت خود در این ورزش دارد.

کوروش بهادری تأخیر برگزاری این مجمع را ناهماهنگی اداره کل ورزش و فدراسیون عنوان کرد که تداخل برنامه‌ها سبب شد از سوی هر دو مشکلاتی بروز و مانع از برگزاری مجمع شود.

 برگزاری کلاس‌های داوری و مربیگری

بهادری بابیان این مطلب که مهیاکردن بستر این ورزش به‌طور قانونی نیازمند برگزار مجمع است تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های داوری و مربیگری نیاز به فعال نمودن این ورزش در استان دارد و برای حضور در این دوره‌ها نمایندگان سایر استان‌ها نیز اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدواریم با انتخاب رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد شاهد حضور مدرسان فدراسیون و برگزاری دوره‌های مربیگری و داوری در استان باشیم.

نایب‌رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد کشور نیز در بجنورد اظهار داشت: فدراسیون بولینگ و بیلیارد ازجمله فدراسیون‌های فعالی است که طی 8 سال گذشته 93 مدال در بخش اسنوکر از غرب آسیا، آسیا و جهان کسب کرده،3 مقام قهرمانی جهان در پرونده این فدراسیون به ثبت رسیده و در رنکینگ جهانی آقایان در رتبه دوم و بانوان در رتبه نهم جهان جای دارند.

فوادیان هیئت‌ها را بازوان اجرایی فدراسیون عنوان کرد و افزود: باهمت هیئت‌ها به‌عنوان بازوان اجرایی فدراسیون می‌توان شاهد سیر صعودی کسب رتبه در میادین متعدد شد.

وی اعتقاد دارد بانوان در این رشته ورزشی استعدادهای بسیاری دارند و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک بتوان شاهد کسب جایگاه خوبی در مسابقات متعدد باشیم ضمن اینکه حضور بازیکنان این استان در تیم‌های ملی نیز از دیگر خواسته‌های ما از این هیئت است.

وی قول برگزاری دوره‌های مربیگری و داوری داد و اظهار داشت: تا پایان سال جاری شاهد برگزاری دوره‌های داوری و مربیگری در استان هستیم.

وی به حضور بانوان در این رشته ورزشی اشاره و افزود: ورود خانم‌ها به این ورزش جدی است باید بستر فعالیت آن‌ها مهیا شود، باید در باشگاه‌ها فضایی ایجاد شود تا در آن فعالیت داشته و بتوانند خود را با علم روز این ورزش هم سو کنند.

بستر بولینگ در خراسان شمالی مهیا نیست

به گفته وی بستر بولینگ در خراسان شمالی مهیا نیست، پیش‌ازاین از سوی خراسان شمالی پیگیری بسیاری به‌منظور راه‌اندازی این ورزش انجام‌شده اما به نتیجه نرسیده است.

وی اظهار داشت: بولس رشته‌ای است که می‌توان به‌راحتی شرایط فعالیت آن را فراهم نمود و موقعیت خوبی برای همگانی شدن دارد، به‌مجرد آماده نمودن زیرساخت‌ها در خصوص اعزام مدرس به استان نیز اقدام خواهد شد، بولس نیاز به زمین شنی 4 در 12 متر هم گون و هم‌شکلی دارد که در پارک‌ها با همکاری شهرداری می‌توان زمینه را برای فعالیت علاقه‌مندان این ورزش محقق کرد.

سرمایه‌گذاری کشورهای شرق آسیا در مدارس

فوادیان ابراز امیدواری کرد در المپیک 2024 رشته‌های زیرمجموعه این ورزش بتوانند وارد المپیک شوند، در حال حاضر کشورهای شرق آسیا در مدارس سرمایه‌گذاری کرده‌اند و بیلیارد را در مدارس برده تا میزان علاقه‌مندی دانش آموزان را افزایش دهند.

وی از رئیس جدید این هیئت خواستار تجهیز مدارس با میزهای بیلیارد شد تا از سویی استعدادیابی محقق شود و از سویی شاهد رونق این ورزش در مدارس باشیم.

برگزاری المپیاد استعدادیابی فدراسیون

فوادیان به جذابیت‌های این رشته ورزشی و رشته‌های زیرمجموعه‌اش اشاره و افزود: وظایف باشگاه‌ها هرساله معرفی پدیده به هیئت و فدراسیون است تا در آینده شاهد کسب مدال باشیم ضمن اینکه از بخش استعدادیابی فدراسیون نیز المپیاد استعدادیابی در نظر گرفته‌شده و امید است برای حضور در المپیاد از حضور چند نماینده از استان استفاده شود

اتفاقیه/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.