سرویس حوادث | کد خبر: 30203
تاریخ انتشار: 1397/05/29 - 13:04:45

سرپرست مرکز بهداشت بجنورد خبر داد:

مصمومیت 46 نفرازاهالی صندل آباد

سرپرست مرکز بهداشت بجنورد از تشکیل ستاد پیگیری علت مسمومیت تعدادی از اهالی روستای صندل آباد توسط رئیس دانشگاه خبر داد.
مصمومیت 46 نفرازاهالی صندل آباد,

دکتر ابراهیم بازخانه ای در گفتگو با خبرنگار اتفاقیه گفت: ساعت 6 بامداد دیروز، به‌محض اطلاع از مسمومیت جمعی از اهالی صندل آباد، به‌اتفاق چند اکیپ پزشکی در منطقه حاضر شدیم.

وی با اشاره به مسمومیت حدوداً 46 نفر از اهالی صندل آباد، اظهار کرد: در حال حاضر با استقرار اکیپ‌های امدادی و 5 اکیپ پزشکی در مرکز جامع سلامت صندل آباد، حال بیماران در حال مداوا هستند و مورد جدیدی گزارش نشده است.

بازخانه ای با اشاره به کنترل روند بیماری در صندل آباد و مراقبت جدی در این خصوص خاطرنشان کرد: خوشبختانه روند مسمومیت کنترل‌شده و حال بیماران رو به بهبودی است و نگرانی خاصی وجود ندارد.

وی افزود: برای پیگیری از موضوع، همه کارها در حوزه سلامت انجام‌شده است و هم اکنون نیز اکیپ‌های پزشکی، بهداشت محیط و روانشناسی و پشتیبانی در منطقه مستقر هستند.

بازخانه ای با اشاره به اقدامات درمانی و امدادی در منطقه صندل آباد، عنوان کرد: در حال حاضر دارو به‌اندازه کافی تهیه‌شده است و استقرار اتوبوس و آمبولانس در منطقه و تجهیز بیمارستان و آمادگی برای پذیرش بیماران از دیگر اقدامات امدادی و درمانی برای پیشگیری از تشدید مسمومیت انجام‌شده است.

وی در ادامه با اشاره به انجام اقدامات اورژانسی افزود: در حال حاضر برداشت آب از منبع ممنوع شده و برای آب‌رسانی به منطقه،  تانکرهای بهداشتی حاوی آب آشامیدنی برای مردم صندل آباد تجهیز شده است.

بازخانه ای بابیان اینکه علت مسمومیت در دست بررسی است، اعلام کرد: در حال حاضر نمونه‌گیری‌هایی از شبکه آب، منبع آب و مواد غذایی مصرف‌شده در مراسم نمونه‌گیری‌هایی به‌عمل‌آمده است؛ همچنین اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی نیز تحت کنترل کامل هستند و با بررسی‌های آزمایشگاهی از نمونه‌گیری‌ها، به‌محض تشخیص علت مسمومیت، آن را اعلام خواهیم کرد.

سرپرست مرکز بهداشت بجنورد در پایان گفت: تا زمانی که این مسئله به‌طور ریشه‌ای حل نشود، در منطقه حضور خواهیم داشت و سعی بر آن داریم با ارزیابی همه موارد، به‌زودی این بحران را حل کنیم. 

انتهای خبر/فاطمه اکبری


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.