سرویس اقتصادی | کد خبر: 30377
تاریخ انتشار: 1397/06/18 - 10:05:14

در این گزارش می‌خوانید:

نقشی که «مدیران اقتصادی» در توسعه استان ایفا می‌کنند

نقشی که «مدیران اقتصادی» در توسعه استان ایفا می‌کنند,

 برخی از نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی و صاحب‌نظران اقتصادی معتقدند، مدیران اقتصادی استان نقش خود را در توسعه و رفع محرومیت‌های خراسان شمالی باید پررنگ‌تر کنند.

 مدیریت غلط عامل عقب‌ماندگی خراسان شمالی در فضای کسب‌وکار

مجید پور عیسی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی با توجه به نادرست بودن مدیریت کسب‌وکار گفت: امروزه مشکل ما روش غلط مدیریت است و همین روش‌های غلط باعث عقب‌ماندگی استان در کسب‌وکار می‌شود.

وی در ادامه افزود: شناخت بازار امروز بسیار مؤثر بوده و امروزه بازار موجود بازاری انحصاری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی با توجه به نادرست بودن مدیریت کسب‌وکار تصریح کرد: امروزه مشکل ما روش غلط مدیریت است و همین روش‌های غلط باعث عقب‌ماندگی استان در کسب‌وکار می‌شود.

وی ضمن تشویق در به‌کارگیری متولیان کار در انجام امور تصریح کرد: ما باید از تجربیات دیگران در امور  کسب‌وکار و بازار استفاده لازم را ببریم.

 عدم توجه مدیران استان به معضل اشتغال

علی ‌اکبری نماینده 5 شهرستان خراسان شمالی نیز اظهار داشت: متأسفانه هنوز به این باور نرسیده‌ایم که امروزه اشتغال مهم‌ترین مشکل و معضل جامعه به شمار می‌رود و اگر به این باور برسیم حتماً راه‌حلی برای این مشکل پیدا خواهیم کرد و این مهم نیاز به کمک و اهتمام دستگاه‌های اجرایی دارد.

وی در خصوص کسب رتبه آخر کسب‌وکار استان خراسان شمالی در کشور افزود: خراسان شمالی استعدادهای بالقوه‌ای دارد که نسبت به سایر استان‌ها از جایگاه بهتری برخوردار است اما یکی از دلایل بالفعل نشدن ظرفیت‌های استان، عدم استفاده از ظرفیت‌های روستایی در حوزه کسب‌وکار است.

نماینده مردم بجنورد، گرمه‌و‌جاجرم، مانه‌وسملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بالا رفتن قیمت ارز تصریح کرد: امروز با بالا رفتن قیمت ارز نگاه‌های بیرونی به جذب تولید داخل بیشتر شد. همچنین بالا رفتن قیمت ارزنکته مثبتی دارد و آن هم افزایش تولید است که سبب می‌شود خلاء سال‌های گذشته جبران و پس از آن به سمت بازارهای مصرف هدایت شود.

 احتمال تغییر چند تن از مدیران اقتصادی استان وجود دارد

علی قربانی رئیس مجمع نمایندگان استان نیز اظهار داشت: برنامه تغییر چند تن از مدیران اقتصادی خراسان‌شمالی در دستور کار استاندار قرار گرفته است.

قربانی با گلایه از وضعیت مدیریتی در استان و کشور خاطرنشان کرد: میزان تخصیص دارایی‌های استان‌ها 23 برابر شده است. بیش از 160میلیارد تومان تخصیص بودجه خراسان شمالی در 4 ماه نخست بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 6 برابری داشته است. به گفته سرپرست سازمان‌برنامه‌وبودجه برنامه‌ریزی‌های لازم برای تزریق این مبلغ هنوز انجام نگرفته است.

وی با بیان اینکه مشکل ما پول نیست بلکه سوء مدیریت‌ها و کم‌کاری‌ها در حوزه مدیریت است٬ افزود: انجام فعالیت‌های ویترینی توسط برخی مدیران استان مثل پارک بانوان، روستای بیکار و امثالهم دردی از استان دوا نمی‌کند بلکه باید شاهد فعالیت‌های ریشه‌ای در حوزه اقتصادی در استان باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌‌شمالی به موضوع تغییر برخی مدیران اقتصادی در خراسان شمالی پرداخت و تصریح کرد: طبق صحبت‌ها و پیشنهاداتی که با استاندار داشته‌ایم٬ مقرر شده ‌تا روزهای آتی برخی از مدیران اقتصادی که کارآمدی مناسبی در این حوزه نداشته‌اند برکنار شوند.

امیدواریم همان‌طور که نمایندگان استان و معاون اقتصادی استاندار موضوع ناکارآمدی مدیران را تأیید می‌کنند، اقدامات عملی در این زمینه نیز انجام دهند و به سمت تغییر آنان گام بردارند که این موضوع به نفع مردم و استان است.

 

انتهای خبر/تسنیم


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.