سرویس سیاسی | کد خبر: 30379
تاریخ انتشار: 1397/06/18 - 10:13:11

رئیس مجمع نمایندگان استان در گفتگو با اتفاقیه:

پرداخت تعهدات دولت برای محور بجنورد- جنگل گلستان ظرف 2 هفته آینده

پرداخت تعهدات دولت برای محور بجنورد- جنگل گلستان ظرف 2 هفته آینده,

رئیس مجمع نمایندگان استان در گفتگو با اتفاقیه از پرداخت تعهدات دولت برای محور بجنورد- جنگل گلستان ظرف 2 هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه پروژه‌های مهم و اساسی خراسان شمالی در حوزه وزارت راه و شهرسازی است، جلسه‌ای با حضور نمایندگان خراسان شمالی، استاندار، وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی برگزار و مباحثی پیرامون راه‌ها، وضعیت راه‌آهن و فرودگاه مرکز استان مطرح شد.

علی قربانی با اشاره به اینکه ازجمله مهم‌ترین مطالبات استان در این حوزه، تکمیل بزرگراه بجنورد- جنگل گلستان است، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه این پروژه جزو تعهدات سفر ریاست جمهوری در سال 94 است اما اعتباراتی که برای این پروژه در نظر گرفته‌شده به‌طور کامل تخصیص پیدا نکرده است.

وی افزود: برای این پروژه در سال 94، 65 میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که فقط 25 میلیارد تومان آن اختصاص پیدا کرد و همین‌طور طی سال‌های 95 و 96 نیز 42 و 37 میلیارد تخصیص یافت و برای سال جاری نیز 51 میلیارد مصوب شده که تاکنون 38 میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه 165 میلیارد تومان، مجموع اعتبارات مصوب برای پروژه راه بجنورد- جنگل گلستان است، اظهار داشت: در حال حاضر دولت 61 میلیارد تومان از مطالبات استان برای این پروژه را پرداخت نکرده است که در این جلسه مقرر شد طی دو هفته آینده سازمان برنامه‌وبودجه موظف به پرداخت این مبلغ شود.

 رئیس مجمع نمایندگان استان با اشاره به اینکه بخش قابل‌توجهی از تصادفات جاده‌ای کشور و مرگ‌ومیرها در این محور رخ می‌دهد بر ضرورت اجرایی شدن تعهدات دولت نسبت به این پروژه تأکید کرد و افزود: در آینده سفر ریاست جمهوری به استان برای بهره‌برداری از پروژه شمش آلومینای جاجرم را خواهیم داشت که انتظار داریم طی این بازه، معضلات بزرگراه بجنورد- جنگل گلستان حل شود.

 پروژه‌های راه‌آهن استان همچنان خارج از ریلِ اجرا

قربانی در خصوص راه‌آهن جوین- اسفراین- بجنورد- شیروان نیز گفت: برای این پروژه 500 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و 27 میلیارد تومان نیز از سوی دولت و از طریق بانک عامل صنعت و معدن در نظر گرفته‌شده است و سرمایه‌گذار آمادگی اجرای آن را دارد که در صورت تصویب در هیئت دولت، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی اشاره‌ای نیز به پروژه راه‌آهن گرگان-بجنورد-مشهد داشت و با بیان اینکه این پروژه هم تحت تأثیر تحریم‌ها، سرمایه‌گذار خارجی آن تعیین تکلیف نکرده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه باید 85 درصد اعتبار این پروژه از طریق فاینانس تأمین شود، مقرر شد معاون وزیر راه و شهرسازی، ضمانت اجرایی شدن آن را از طریق شرکت چینی پیگیری کند.

وی تأکید کرد: در صورت نهایی شدن و تأمین 85 درصد سرمایه‌گذاری خارجی، با 15 درصد مابقی را که آستان قدس متعهد شده است، این پروژه نیز فاز اجرایی به خود می‌گیرد.

 درخواست اختصاص یک فروند هواپیمای خریداری‌شده برای فرودگاه مرکز استان

رئیس مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه در فرودگاه بجنورد در گذشته، هفته ای 9 پرواز انجام می‌شد اما اکنون در هفته به یک پرواز هم نمی‌رسد، تصریح کرد: در جلسه روز گذشته، درخواست داده شد تا یک فروند هواپیما از 200 فروند هواپیمای خریداری‌شده به فرودگاه مرکز استان اختصاص یابد.

قربانی با اشاره به اینکه این درخواست قبلاً هم مطرح ‌شده بود، عنوان کرد: به‌طورجدی پیگیر این مسئله هستیم چراکه مشکل لغو پروازهای فرودگاه بجنورد بدی آب‌وهوا نیست.

وی همچنین خبر از پیگیری برای تخصیص اعتبارات به جاده میامی- جاجرم- سنخواست- گرمه، راه راز به شیرین دره و تکمیل زیرسازی راه آیرقایه به قازانقایه خبر داد و اظهار داشت: تمام این مطالبات تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

انتهای خبر/ اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.