سرویس اجتماعی | کد خبر: 30395
تاریخ انتشار: 1397/06/20 - 12:28:13

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی:

خانواده‌ها در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی فرزندان، آن‌ها را طرد نکنند

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: خانواده‌ها در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی فرزندان حتی بدترین آسیب‌ها، آن‌ها را طرد نکنند.
فریبا باقری باغان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، تأکید کرد: خانواده‌ها بیشترین سهم را در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارند و در صورت مواجهه فرزندان با آسیب، اگر از سوی خانواده‌ها طرد شوند ممکن است در آینده نیز به دنبال همان آسیب‌ها بروند.
وی ادامه داد: در حال حاضر اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و حاشیه‌نشینی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی است.
وی در ادامه افزود: در سفر وزیر کشور به استان 37 پیشنهاد در مباحث آسیب‌های اجتماعی ارائه شد که تمام این پیشنهادات تصویب شد و خارج از پیشنهادات وزیر کشور حمایت خود را برای تبدیل خراسان شمالی به استان پاک و عاری از اعتیاد تا دو سال آینده اعلام کرد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: اعتیاد در قشر دانش‌آموزی پایین است اما همین مقدار اندک نیز زیاد است و باید از بین برود.
باقری با بیان اینکه کشورهای در حال گذر از سنتی به مدرنیته درگیر این آسیب‌ها هستند، افزود: یکی از آسیب‌ها اعتیاد کارگران است که به دنبال فاصله دادن اعتیاد از قشر مولد هستیم.
 از علل آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان اصل لذت‌جویی است که افراد بنا به فشار گروه‌های هم سن و سال به دنبال لذت‌جویی‌هایی می‌روند که گاهی مناسب نیست که این برگرفته از فشار عاطفی نیز هست و به‌عنوان‌مثال موجب می‌شود جوانان به اعتیاد روی‌آورند. 
به گفته وی عدم آگاهی اولیای گذشته و جوانان حال که از مهارت‌های زندگی برخوردار نبودند باعث به وجود آمدن این آسیب‌ها می‌شود، آسیب‌های اجتماعی تدریجاً به وجود آمده اما به علت عدم آگاهی به مسئله پرداخته نشده و این مستلزم این است که تدریجاً نیز برطرف شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی همچنین اظهار کرد: در استان در ازدواج رتبه اول را داریم و به دنبال این هستیم که درزمینهٔ کاهش طلاق نیز در رتبه نخست باشیم.
وی با تأکید بر آموزش مهارت‌های زندگی اظهار کرد: باید بدانیم آموزش برای زوجین نباید در حین ازدواج باشد بلکه باید از دوران مهدکودک این آموزش‌ها شروع شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی با اشاره به نقش مؤثر سازمان‌های مردم‌نهاد در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: باید از فربه‌شدن دولت جلوگیری شود و سازمان‌های مردم‌نهاد در تمام موضوعات حضور پیدا کنند، هر زمان که مردم با علاقه وارد عمل شدن نتیجه مطلوب به‌دست‌آمده است.
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.