سرویس سیاسی | کد خبر: 30397
تاریخ انتشار: 1397/06/21 - 08:39:35

با حضور مشاور وزیر آموزش‌وپرورش؛

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی معارفه شد

مراسم تکریم مدیرکل و معارفه سرپرست آموزش‌وپرورش خراسان شمالی روز گذشته با حضور مشاور وزیر متبوع و جمعی از مسئولان استانی روز گذشته در محل تالار حافظ بجنورد برگزار شد.
سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی معارفه شد,

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش در این مراسم گفت: سیاست‌گذاران باید بدانند معلمان و فرهنگیان نه کارمند دولت بلکه سرمایه‌گذاران دولت هستند.

منصور مجاوری اظهار کرد: یک‌میلیون نفر فرهنگی در سطح کشور سرمایه‌گذاران برای رشد و پیشرفت هستند.

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه کمبود منابع در آموزش‌وپرورش درد مزمن است، تأکید کرد: متأسفانه در پنج دهه اخیر بودجه آموزش‌وپرورش نسبت به سایر دستگاه‌ها کمتر بوده، اهمیت آموزش پرورش باید برای مسئولان ارشد کشوری به‌عنوان یک اولویت محسوب شود.

وی یکی از سیاست‌های اصلی وزارت آموزش‌وپرورش را مدرسه محوری عنوان کرد و بیان داشت: همواره  به‌ دنبال این هستیم که توان واقعی آموزش‌وپرورش از سطح استان به شهرستان‌ها و ازآنجا به مدارس انتقال یابد که در این صورت بسیاری از اختیارات مانند جابه‌جایی و برنامه‌های درسی و آموزشی ‌ در سطح مدارس رفع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای اصلی امروز کشور مهارت ورزی است چراکه بسیاری از افراد جامعه با سوابق تحصیلی بالا فاقد مهارت و تخصص هستند و امروزه اگر کسی قدرت و توانایی خواندن و نوشتن، مهارت ورزی و زبان خارجه را دارا باشد انسانی باسواد به شمار می‌رود بنابراین یکی دیگر از برنامه‌های وزارت آموزش‌وپرورش توسعه هنرستان‌ها است که به مهارت ورزی دانش‌آموزان توجه خاصی دارد.

وی افزود: اخلاق‌مداری و وجدان کاری لازمه کار فرهنگیان و مسئولین آموزش‌وپرورش است.

مجاوری گفت: زمانی می‌توانیم بگوییم دارای اخلاق حرفه‌ای هستیم که مسئولیت‌پذیر باشیم و وجدان کاری را از خود نشان دهیم و با مراجعین با رفتار خوب و روی گشاده برخورد کنیم.

 بسیاری از چالش‌های فیزیکی مدارس استان برطرف شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی نیز در این مراسم با بیان این‌که در سال‌های اخیر بسیاری از چالش‌های فیزیکی مدارس استان برطرف شده است، اذعان کرد: تبعیض در پرداخت حقوق فرهنگیان و نابرابری امکانات آموزشی در مناطق شهری و روستایی دو تبعیض بسیار بزرگ در حوزه آموزش‌وپرورش است که از آن رنج می‌برد.
مجید پورعیسی افزود: به گفته بسیاری از کارشناسان حوزه اقتصادی دولت باید به دنبال حفظ امنیت و آرامش جامعه باشد و اگر تمامی اعتبارات خود را در حوزه آموزش‌وپرورش هزینه کند، قطعاً شاهد تغییر و تحولات شگرفی در حوزه‌های مختلف خواهد شد.
وی ادامه داد: ما تلاش کردیم در حد توان خود برای آموزش‌وپرورش استان هزینه کنیم و در این راستا از اعتبارات سفر پر خیروبرکت مقام معظم رهبری به خراسان شمالی، با کمک اداره کل نوسازی مدارس بسیاری از چالش‌های فیزیکی مدارس در پهنه سرزمینی استان به‌ویژه در شهرستان مرزی راز و جرگلان برطرف شد و امروز با تأسیس مدرسه شبانه‌روزی در این منطقه شاهد تحصیل دانش آموزان دختر و پسر با آرامش خیال هستیم.
پورعیسی تصریح کرد: در سال‌های اخیر تقویت مباحث مرتبط با مشارکت‌های مردمی و خیران مدرسه‌ساز در استان را شاهد هستیم که تحقق این امر را به فال نیک می‌گیریم و امیدوارم در آینده نیز این‌گونه فعالیت‌ها بیشتر شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خاطرنشان کرد: یکی از آسیب‌های وارده در حوزه آموزش‌وپرورش مباحث سیاسی است که به اعتقاد بنده این موضوع باید مدیریت شود و آموزش‌وپرورش جایگاه اصلی خود در حوزه آموزشی، اجتماعی و فرهنگی را بازیابد تا موجب تحول بنیادین در جامعه شود.
پورعیسی خطاب به سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش تأکید کرد: تنوع کار در حوزه آموزش‌وپرورش بسیار وسیع است و باید از تمامی ظرفیت‌های قانونی به‌ویژه شورای آموزش‌وپرورش استان برای پیگیری و حل مشکلات این حوزه بهره‌مند شد.

انتهای خبر/ طهماسبی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.