سرویس اقتصادی | کد خبر: 30437
تاریخ انتشار: 1397/06/24 - 11:34:11

اتفاقیه گزارش می دهد؛

اقدام جهادی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی استان

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان شمالی به‌عنوان بازوی محرک برای تولیدکنندگان و ناظری برای دستگاه‌های متولی امر تولید شناخته شده است.
اقدام جهادی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی استان,

جلسات این کارگروه تقریبا هر هفته یک‌بار و با هدف بررسی آخرین وضعیت مراودات بین تولیدکنندگان و دستگاه‌های اجرایی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی برگزار می‌شود.

یکی از موارد دستور جلسه کارگروه رفع موانع تولید در هفته‌ای که گذشت بررسی مشکلات پیش روی شرکت سیمان بجنورد بود.

شرکت سیمان بجنورد یکی از واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی در استان و اولین کارخانه سیمان دوازده محصولی در ایران است که هم اکنون با تولید 12 نوع محصول متنوع نه‌تنها پاسخگوی نیاز صنعت ساختمان کشور به انواع سیمان است بلکه قادر است انواع سیمان موردنیاز بازارهای خارجی را نیز با بهترین کیفیت تامین کند.

مواردی از مشکلات این شرکت ازجمله در زمینه مشکلات مالیاتی، بیمه ای و غیره بود که در جلسه کارگروه رفع و تسهیل موانع تولید بررسی شد.

مدیر عامل شرکت سیمان بجنورد در این جلسه ضمن بیان مشکلات مالیاتی، زیست محیطی و بیمه ای گریبان گیر این شرکت، گفت: شرکت سیمان بجنورد شامل برخی از معافیت های مالیاتی نشده است و این موضوع مشکلاتی را برای این شرکت به وجود آورده است.

صدیقی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته از شرکت سیمان ایرادهای زیست محیطی گرفتند، افزود: خواسته ما این است که در حال حاضر با هزینه های انجام گرفته برای نصب فیلتر و رعایت تمام استاندارد های زیست محیطی این شرکت از لیست آلایندگی خارج شود.

وی تصریح کرد: برخی مشکلات بیمه ای با تامین اجتماعی در زمینه بررسی های مالی وجود دارد که از این سازمان تقاضای مهلت کردیم و انتظار ما این است که برای رفع موانع همکاری و کمک کنند.

مدیر عامل شرکت سیمان بجنورد گفت: معافیت ۲۰ درصدی حقوق شورای معادن که یک قانون کشوری است اما این معافیت به شرکت سیمان تعلق نگرفته است که تقاضای پیگیری داریم.

مدیر عامل شرکت سیمان بجنورد تصریح کرد: یکی از افتخارات شرکت سیمان بجنورد این‌که تمام مراودات خود را بومی کرده است.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی در این جلسه با بیان اینکه شرکت سیمان بجنورد در سال ۸۱ از سازمان صنعت و معدن مجوز توسعه گرفته است و بنا به دلایلی ازجمله تاخیر در اقلام به درخواست نتوانسته از معافیت مالیاتی برخوردار شود، اظهار داشت: در حال حاضر در حال پیگیری برای بررسی و رفع این مشکل شرکت سیمان بجنورد هستیم.

در ادامه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان نیز با بیان اینکه شرکت سیمان بجنورد طی سال‌های ۹۴ به دلیل آلودگی های زیست محیطی آن در لیست واحدهای آلاینده قرار گرفت، اظهار داشت: اما طی سال‌های اخیر این شرکت با صرف هزینه ها، اقدامات خوبی در زمینه رفع مشکلات آلودگی و گرد و غبار انجام داده است که باید از لیست آلایندگی خارج شود.

مطهری افزود: باید نامه ای با موضوع آلاینده نبودن این شرکت به دستگاه های نظارتی ارسال شود و درخواست خروج این شرکت از لیست واحد های آلاینده پیگیری شود.

یکی دیگر از موارد جلسه کارگروه رفع و تسهیل موانع تولید، بررسی بدهی ها و معوقات بانکی شرکت کیک و کلوچه دباغ فاروج بود.

شرکت کیک و کلوچه دباغ فاروج که به گفته رئیس سازمان صنعت و معدن یکی از واحدهایی است که در ابتدا با توان تولید بسیار خوبی شروع به کار کرد  اما اکنون به دلیل مشکلات ازجمله کمبود نقدینگی، مقرون شدن به بانک و سایر مشکلات به‌ سوی غیرفعال شدن می رود و مدیر عامل این شرکت اکنون به دنبال جذب سرمایه گذار برای واگذاری یا فروش شرکت است.

مدیر عامل شرکت های شهرک صنعتی استان نیز گفت: این واحد اکنون تعطیل نیست و با ظرفیت ۱۰ درصد در حال تولید است و حتی هم اکنون نیز از مشتریان خود سفارش تولید دارد.

با بررسی و پیگیری معوقات بانکی این شرکت با حضور نماینده بانک، مقرر شد تا سود و ۲۰ درصد از معوقات بانکی و بدهی این شرکت به بانک پرداخت شود و مابقی بدهی آن بعد از دو ماه مهلت، قسط بندی شود.

 دستگاه های نظارتی به دنبال مچ گیری نیستند

استاندار خراسان شمالی گفت: دستگاه های نظارتی به دنبال مچ گیری نیستند بلکه به دنبال دستگیری از واحدهای تولید و رفع موانع هستند.

محمدرضا خباز در نشست تسهیل و رفع موانع تولید استان با تأکید بر اینکه مدیران از دستگاه های نظارتی نترسند، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی از احضارهای دستگاه‌های نظارتی وحشت نکنند.

خباز با بیان اینکه اکنون دشمنان داخلی و خارجی فراوانی هر روز علیه کشور توطئه می‌کنند، اظهار داشت: تنها راهی که دشمن می تواند به کشور ضربه بزند از راه تولید و اشتغال است که باید با رونق تولید این راه را بر دشمن ببندیم.

 اقدام جهادی برای حل مشکلات واحدهی تولیدی

استاندار خراسان شمالی گفت: اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و در شرایط جنگ باید تصمیم جهادی گرفته شود تا به تولید و اشتغال برسیم.

خباز با بیان اینکه با حمایت، رونق و افزایش تولید است که منجر به افزایش سطح درآمد و توسعه

استان می‌شود، افزود: مدیران دستگاه ها باید سخت‌گیری نکنند و برای حل مشکلات واحدهای تولیدی تلاش کنند.

وی به مدیران تأکید کرد: هر چه فعالیت ها شفاف تر باشد به نفع همه خواهد بود، باید سعی شود تا کارها با نظم، دقیق و درست انجام شود.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه باید تمام کسانی که مشکلات و مسائل آن‌ها مقرر است در کارگروه رفع موانع تولید بررسی شود باید خود یا نماینده تام‌الاختیار او در جلسه حضور داشته باشند، گفت: در غیر این صورت بعد از این، مشکلات واحدهایی که خود شخص در جلسه حضور نداشته باشند بررسی نمی‌شود.

انتهای خبر/ آقایی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.