سرویس اجتماعی | کد خبر: 30439
تاریخ انتشار: 1397/06/25 - 09:04:53

عامل خوشه صنعتی پلاستیک در خراسان شمالی:

صنایع پلاستیک استان قدرت ورود به بازار درازمدت برای رقابت را ندارند

عامل خوشه صنعتی پلاستیک در خراسان شمالی گفت: صنایع پلاستیک و لاستیک در این استان قدرت ورود به بازار درازمدت برای رقابت را از دست داده‌اند.
صنایع پلاستیک استان قدرت ورود به بازار درازمدت برای رقابت را ندارند,

مرتضی حسینی با اشاره به اینکه مشکلات به وجود آمده طی چند ماه اخیر موجب شده تا صنایع پلاستیک به‌شدت تحت تأثیر قرار گیرد، افزود: این مسائل موجب شده تا این صنایع درگیر مباحث و مسائل اولیه شوند چه برسد به آنکه بتوانند مباحت توسعه‌ای را دنبال کنند.

وی با تصریح بر اینکه نوسانات نرخ ارز و نبود مواد اولیه این صنایع را به‌شدت تحت تأثیر خود قرار داده است، ادامه داد: افزایش سه تا چهار برابری مواد اولیه سبب شده تا واحدهای تولید پلاستیک نتوانند با کشورهای خارجی مراوده مالی و امر صادرات نداشته باشند.

حسینی اظهار کرد: کشورهایی همچون ترکمنستان، عراق، افغانستان و... کشورهایی بودند که تعدادی از واحدهای تولیدی پلاستیک با آن‌ها مراودات تجاری خیلی خوبی داشتند اما هم‌اکنون این مراودات قطع و یا ضعیف شده است و این امر سبب می‌شود که این واحدها بازارهای همیشگی خود را از دست دهند.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی واحدهای تولید پلاستیک نمی‌توانند قراردادهای طولانی‌مدتی را منعقد کنند.

این مسئول تأکید کرد: ارزش‌افزوده و اشتغال در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی اتفاق می‌افتد و اگر دولت دید توسعه‌ای دارد باید برای صنایع پایین‌دستی سرمایه‌گذاری کند.

وی با اشاره به اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای توسعه خوشه صنعتی پلاستیک بر روی حلقه‌هایی تمرکز کرده است، توضیح داد: ارائه خدمات پیش و پس از تولید به تولیدکنندگان پلاستیک، اصلاح فرمولاسیون در واحدهای تولید پلاستیک و افزایش دانش در ارتباط با این حرفه ازجمله اقداماتی است که در حال انجام است.

 

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.