سرویس سیاسی | کد خبر: 30443
تاریخ انتشار: 1397/06/25 - 10:19:15

استاندار خراسان شمالی:

برگزاری باشکوه اربعین چشم دشمنان را کور خواهد کرد

استاندار خراسان شمالی گفت: برگزاری هرچه باشکوه‌تر آیین اربعین حسینی (ع)، در مقطع کنونی چشم دشمنان را کور خواهد کرد.
 برگزاری باشکوه اربعین چشم دشمنان را کور خواهد کرد,

محمدرضا خباز، روز شنبه در همایش خادمان و دست‌اندرکاران اربعین حسینی (ع) خراسان شمالی اظهار داشت: دشمنان با توطئه‌های مختلف تلاش دارند بر برگزاری آیین اربعین حسینی تأثیر گذاشته و آن را کمرنگ کنند.

 
وی افزود: پیاده‌روی شکوهمند و دشمن‌شکن اربعین به یکی از نمادهای قدرتمند جهان تشیع و اسلام بدل شده و نام امام حسین (ع) روزبه‌روز دامنه و ارادتمندان بیشتری پیدا می‌کند و مرزهای منطقه را درنوردیده است.
 
وی با بیان اینکه ستاد اربعین باید در طول سال برگزار شود، افزود: باید با برنامه‌ریزی در طول سال به این امر مهم بپردازیم.
 
استاندار خراسان شمالی با اشاره به رویکردهای سیاسی دولت عراق گفت: زائران ما باید هوشیارانه عمل کرده و اقدامی نکنند که مردم عراق احساس کنند قصد دخالت در امور آنان را داریم.
 
وی اظهار داشت: مردم عراق نقطه نظرات خود را به تصمیم گیران و مسئولان خود انتقال خواهند داد از این‌رو باید توجه داشته باشیم که رفتار ما مشکلاتی ایجاد نکند.
 
امام‌جمعه بجنورد نیز در این آیین به نقش رسانه‌ای امام حسین (ع) در کربلا اشاره کرد و گفت: زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) تمامی زوایای حرکت حسینی را برای جهانیان روشن کردند.
 
آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی افزود: امسال اربعین از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، دشمنان می‌گویند که جایگاه اربعین در بین مردم کمرنگ شده و مشکلات اقتصادی آنان را نسبت به معنویات و ارزش‌ها، بی‌تفاوت کرده است.
 
وی با بیان اینکه هم‌اکنون نگاه به اربعین جهانی شده است گفت: تعداد اربعینی‌ها سال‌به‌سال افزایش می‌یابد که دشمن از این امر می‌ترسد و با فتنه‌گری خود، به انتظار برپایی اربعینی کمرنگ‌تر از هرسال نشسته است.
 

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.