سرویس ورزشی | کد خبر: 30445
تاریخ انتشار: 1397/06/25 - 11:59:08

اتفاقیه گزارش می‌دهد؛

توپ کمبود اعتبارات در دروازه خالی ورزش استان

هیئت پر رشته انجمن‌های ورزشی استان دل پردردی دارد از کمبود اعتبار برای فعالیت‌های ورزشی گرفته تا نبود بستر، مشکل همیشگی این هیئت است.
توپ کمبود اعتبارات در دروازه خالی ورزش استان,

گرچه علی رحیمی رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان پیش از آغاز گفت‌وگو از حمایت‌های بی‌دریغ مدیرکل ورزش استان قدردانی می‌کند اما اعتقاد وی حمایت یک ارگان به‌عنوان متولی ورزش استان نیست و باید برای جهش ورزش، تمامی دستگاه‌های استان دست‌به‌دست هم دهند و با اندک اعتبار و حمایت خود موانع پیش روی ورزش استان را برطرف کنند و برای رونق ورزش در استان سهمی داشته باشند، گرچه نمی‌توان غافل شد از شرایط اقتصادی کشور و مشکلات مالی که اکثر ادارات استان درگیر هستند.

رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار می‌کند: راه‌اندازی تمامی رشته‌های ورزشی در استان نیازمند اعتبار و بستر است و اگر این دو اصل موردتوجه قرار نگیرد هیئت‌ها با چالش روبرو می‌شوند و نمی‌توان شاهد رونق ورزش استان شد.

راه‌اندازی سومین خانه‌دارت استان در خانه کارگران

به گفته وی باوجود تمامی مشکلات با حمایت مدیرکل ورزش و جوانان سومین خانه‌دارت استان در خانه کارگران راه‌اندازی شد و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی درراه اندازی این مجموعه تلاش کرده است.

 وی تصریح می‌کند: برای خانه‌دارت علیدخت مبلغ 5 میلیون تومان اعتبار ماه پیش به‌منظور توسعه این مکان هزینه شده و 6 تخته دارت نصب‌شده است.

وی افزود: فضای خانه‌دارت مجموعه ورزشی علیدخت بجنورد بزرگ‌تر شده و نور موردنیاز این مجموعه ازنظر استانداردها موردتوجه قرارگرفته و هم‌زمان 12 دارتر می‌توانند در شرایط یکسان به رقابت بپردازند.

وی نبود فضای فیزیکی برای استفاده از فوتبال دستی‌های خریداری‌شده هیئت را نیز از مشکلات هیئت انجمن‌های ورزشی استان دانست که باعث شده 6 میز فوتبال دستی به دلیل نداشتن فضای مناسب در خانه‌دارت قرار گیرند.

وی تصریح می‌کند: برای توسعه ورزش باید تعامل با ادارات را افزایش داد و از سویی به کمک سایر ادارات نیز حساب کرد چراکه توسعه ورزشی به‌تنهایی محقق نخواهد شد و اداره ورزش تنها بخش کوچکی از تحقق این مهم را بر عهده دارد، خانواده ورزشکاران و ادارات متعدد استان نیز می‌توانند گام‌های مؤثری برای رونق ورزش استان بردارند.

 تخریب ورودی مجموعه ورزشی علیدخت در شروع فصل کلاس‌های اوقات فراغت

وی از مسئولان ورزش و جوانان شهرستان بجنورد به خاطر شروع ساخت‌وساز و تخریب ورودی مجموعه ورزشی علیدخت در شروع فصل کلاس‌های اوقات فراغت گلایه کرد.

به گفته رحیمی فصل برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت زمان مناسبی برای ساخت‌وساز و شروع تخریب‌ها نیست و سبب شده بسیاری از ورزشکاران برای ورود به سالن با مشکل روبرو شوند و از سویی بی‌انگیزه می‌شوند.

رحیمی به برگزاری لیگ دارت ویژه ادارات اشاره کرد که از هفته آینده برگزار می‌شود.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان همچنین به برگزاری کلاس تئوری مربیگری اشاره کرد که تمامی ورزشکاران استان می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت کنند.

به گفته وی رشته اسپوکس نیز به‌تازگی راه‌اندازی شده است و در مجموعه ورزشی رزمی همراه با رشته‌های کیک بوکسینگ، او اسپرت و ساواته فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این هیئت با 19 انجمن بدون سالن مدیریت می‌شود اظهار می‌کند: برای تمرین اکثر رشته‌های ورزشی از همکاری هیئت‌هایی که دارای سالن اختصاصی هستند کمک گرفته می‌شود.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان اظهار داشت: رشته سپک تاکرا با پیشینه قهرمانی قابل قبولی که دارد هم‌اکنون در سالن بدمینتون تمرینات خود را پیگیری می‌کند.

وی به برخی رشته‌های ورزشی نظیر راگبی، کریکت، بیس‌بال که نیاز به زمین چمن دارند و بستر تمرین آن‌ها در استان مهیا نیست اشاره می‌کند.

رحیمی ابراز امیدواری کرد هیئت پر رشته انجمن‌های ورزشی با اختصاص سالن ورزشی بتواند زمینه رشد و توسعه این ورزش در استان را رقم بزند.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.