سرویس اجتماعی | کد خبر: 30451
تاریخ انتشار: 1397/06/26 - 10:24:14

سهمیه ۱۰ هزارنفری خراسان شمالی در اسکان زائران اربعین

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد بزرگداشت اربعین خراسان شمالی، از سهمیه ۱۰ هزارنفری استان در اسکان زائران اربعین حسینی خبر داد.
سهمیه ۱۰ هزارنفری خراسان شمالی در اسکان زائران اربعین,

محمد صفری، رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد بزرگداشت اربعین خراسان شمالی، گفت: سهمیه امسال استان در پشتیبانی و اسکان زائران اربعین 10 هزار نفر پیش‌بینی‌شده که در قالب سه موکب مستقر می‌شود.

وی اظهار داشت: 5 هزار زائر در موکب شهدای خراسان شمالی در مرز مهران و به همت و مسئولیت شهرستان‌های شیروان، فاروج و راز و جرگلان و 5 هزار زائر هم در کربلا و در دو موکب اصحاب خراسانی و قمر بنی‌هاشم به همت مردم شهرستان مانه و سملقان اسکان داده می‌شوند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان شمالی با بیان اینکه طبق آمار سال گذشته دو میلیون و 400 زائر ایرانی در مراسم اربعین حضور داشتند، افزود: موکب‌های ایرانی تنها توانستند یک‌میلیون و 200 زائر را اسکان دهند و اسکان و تغذیه مابقی زائران، با عراقی‌ها بود.

وی با بیان اینکه میزبان اصلی زائران، مردم عراق هستند و ما فقط کمک‌کننده‌ایم، اظهار داشت: با توجه به وضعیت ضعیف اقتصادی مردم  استان، مبالغ اهدایی مردم و هیئت‌ها به‌صورت چهره به چهره و با حضور در مراسم‌های مذهبی جمع‌آوری می‌شود.

انتهای خبر/ شبستان

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.