سرویس سیاسی | کد خبر: 30455
تاریخ انتشار: 1397/06/26 - 10:51:31

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی:

۳۵۰۰ برنامه در استان به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس از تاریخ 31شهریور تا 6مهر 3500برنامه در استان برگزار می‌شود.

سرهنگ احیا محمد امیری روز گذشته در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس اظهار کرد: ازجمله برنامه‌هایی که در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود رژه نیروهای مسلح در 31شهریور جهت نشان دادن اقتدار نظامی به دشمن، بازسازی والفجر9در منطقه آشخانه، پیاده‌روی عمومی همراه با اعطای جوایز، مسابقات تیراندازی، گل‌باران مزار شهدا، برپایی نمایشگاه‌های متعدد، زنگ مقاومت در مدارس و سرکشی از خانواده‌های شهدا خواهد بود.

امیری افزود: همچنین معرفی ایثارگران و تجلیل از آن‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که در طی هفته دفاع مقدس انجام خواهد شد.

وی با اشاره به 76شهید روحانی در استان بیان کرد: روحانیون همان‌طور که در صحنه‌های نبرد حضور داشتند طی این ‌یک هفته در تمام مراسمات شرکت خواهند داشت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی با تأکید بر لزوم انتقال آموزه‌های غنی دفاع مقدس به نسل جوان و نیز آیندگان تصریح کرد: غیرت و شجاعت جوانان وزنان و نیز اراده، صبر و اتحاد و انسجام مردم در زمان جنگ تحمیلی مواردی است که باید برای جوانان و مردم به‌عنوان الگو باشد تا بتوانند در شرایط فعلی بر دشمن پیروز شوند.

امیری عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این هفته و تشکیل کمیته‌های ده‌گانه استاندار خراسان شمالی به‌عنوان رئیس ستاد و اداره کل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس دبیر برگزاری برنامه‌های نامبرده هستند.

وی خاطرنشان کرد: از 3500برنامه ذکرشده 1700برنامه در مرکز استان برگزار خواهد شد و هریک از دستگاه‌های دولتی موظف هستند درون سازمان خود برنامه‌هایی برای هفته دفاع مقدس داشته باشند و نمایشگاه برگزار کنند.

وی همچنین در خصوص ارزیابی میزان تحقق برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی طی هفته دفاع مقدس سال گذشته گفت: ۶ دستگاه برتر، ۱۲ دستگاه شایسته تقدیر و سه دستگاه اجرایی نیز کم‌کار اعلام شدند و اسامی دستگاه‌های کم‌کاری سال جاری نیز اعلام خواهد شد.

انتهای خبر/ طهماسبی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.