سرویس ورزشی | کد خبر: 30471
تاریخ انتشار: 1397/06/27 - 10:12:49

گفت‌وگوی اتفاقیه با مربی پرثوآ بانوان خراسان شمالی؛

تلاش برای فتح سکوهای قهرمانی

 تلاش برای فتح سکوهای قهرمانی,

حضور بانوان پرثوآ خراسان شمالی در رقابت‌های قهرمانی کشور و درخشش آن‌ها در این میادین ملی، فرصتی بود تا از نزدیک جویای احوالشان باشیم و بهانه‌ای تا بیان کنند کمی و کاستی‌هایشان را، کمبودها و مشکلاتی که سبب نشد بی‌انگیزگی بر آن‌ها غلبه کند، همت داشتند و مثل اکثر ر شته‌های ورزشی عمده دغدغه‌هایشان، نبود سالن برای تمرینات، تجهیزات و امکانات بود، اما همت داشتند و اجازه ندادند پتانسیلشان در کشور نادیده گرفته شود.

مربی تیم اعزامی که خود هم‌اکنون مربیگری درجه‌یک پرثوآ را نیز در کارنامه دارد جزء داوران درجه‌یک بین‌المللی پرثوآ است و از سال 1378 وارد عرصه مربیگری شده است.

زهرا اسدی فر تیم 22 نفره ای را راهی مسابقات کرد و در تاریخ 22 و 23 شهریورماه رقابت‌های نزدیک و پرهیجانی را سپری کردند.

اسدی فر بابیان اینکه مازندران میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده داشت اظهار کرد:330 ورزشکار در قالب 22 تیم از 12 استان کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند و درنهایت در رده سنی نوجوانان و جوانان تیم خراسان شمالی در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان شد و تیم بزرگ‌سالان نیز عناوین انفرادی قابل‌ملاحظه‌ای کسب کرد.

وی بابیان اینکه 18 عنوان در این رقابت‌ها توسط نمایندگان استان به‌دست‌آمده است افزود: 9 طلا، 5 نقره و 4 برنز حاصل کار نمایندگان استان در این رقابت‌ها است.

تمرینات فشرده 4 ماه پیش از اعزام

اسدی فر ضمن تأکید این مطلب که نخستین دوره رقابت‌های پرثوآ بانوان به میزبانی خراسان شمالی برگزارشده است اظهار داشت: تیم پرثوآ بانوان خراسان شمالی به همت هیئت ورزش‌های همگانی استان برای حضور در این رقابت‌ها 4 ماه تمرینات فشرده‌ای را پشت سر گذاشت.

وی اظهار داشت: روزانه ورزشکاران 8 ساعت تمرین داشتند و 4 ساعت در صبح و 4 ساعت در عصرها به تمرین می‌پرداختند.

به گفته وی کمبود سالن از مهم‌ترین دغدغه ورزشکاران این رشته ورزشی است که سبب می‌شد عمده تمرینات در پارک بانوان شیروان پیگیری شود.

اسدی فر تأکید کرد: تمرینات باشگاهی بیش از یک و نیم ساعت نیست و همین امر سبب می‌شد ورزشکاران برای حضور در این رقابت کشوری مجبور به ادامه تمرینات در پارک‌ها باشند و اگر این مهم عملی نمی‌شد قطعاً کسب نتیجه نیز امکان‌پذیر نبود.

وی به دیگر مشکلات این ورزش که کمبود تجهیزات است اشاره و تأکید کرد: متأسفانه نبود میت، کیسه‌بوکس، رو پابند و ... از مهم‌ترین دغدغه ورزشکاران است، نبود میت سبب می‌شد از هوگو استفاده کنیم و معمولاً هوگو بعد از چند مرتبه برخورد ضربه، پاره می‌شد و مجبور بودیم ضربات آهسته‌تری بزنیم که همگی بر کیفیت کار ورزشکاران تأثیرگذار بود.

به گفته اسدی فر حمایت مالی و جذب اسپانسر به همراه مهیا نمودن مکانی اختصاصی برای تمرینات قطعاً سبب خواهد شد چنین ورزشکاران با پتانسیلی بتوانند عملکرد قابل قبولی ارائه دهند.

وی به خاطر هدایت بازیکنانش دو دوره است داوری را کنار گذاشته تا در کنار زمین کوج ورزشکارانش باشد و تیم را راهنمایی کند، اسدی فر به فعالیت 100 ورزشکار در رشته پرثوآ در شیروان اشاره کرد که تمرینات مستمری در این ورزش دارند و می‌توان به آینده ورزشی آن‌ها امیدوار بود.

وی بابیان نتایج این رقابت‌ها در رده سنی نوجوانان افزود: زهرا قوینانلویی در وزن منفی 41 کیلوگرم، نازنین عطاردی در وزن منفی 44 کیلوگرم، مبینا بیچرانلو در وزن منفی 47 کیلوگرم، فاطمه اسکندریان در وزن منفی 62 کیلوگرم قهرمان شدند، آیدا رنج‌کش در وزن منفی 41 کیلوگرم مقام دوم و شقایق ابراهیمی در وزن منفی 80 کیلوگرم عنوان سوم رده سنی نوجوانان را به خود اختصاص دادند.

به گفته وی در رده سنی جوانان نیز زینب عبدالله پور در وزن منفی 44 کیلوگرم، فاطمه قوینانلویی در وزن منفی 54 کیلوگرم، الهه عوض پور در وزن منفی 58 کیلوگرم، مبینا صادقی در وزن منفی 62 کیلوگرم مقام نخست را به خود اختصاص دادند، فاطمه محمدی در وزن منفی 50 کیلوگرم و نرگس طالبی در وزن منفی 62 کیلوگرم نایب‌قهرمان شدند، اشرف قربان زاده نیز مقام سوم وزن منفی ۷۶ کیلوگرم را از آن خود کرد.

 وی اظهار داشت: در رده سنی بزرگ‌سالان سارا شیرزاده مقام نخست وزن منفی 71 کیلوگرم،

ناهید برات زاده در وزن منفی 76 کیلوگرم نایب‌قهرمان، فاطمه اسدی فر مقام سوم وزن منفی 50 کیلوگرم و شهین اسکندری نیز مقام سوم وزن منفی 66 کیلوگرم را به خود اختصاص دادند.

انتهای خبر/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.