سرویس ورزشی | کد خبر: 30484
تاریخ انتشار: 1397/07/01 - 09:36:45

قد علم کردن بلندقامتان استان در کشور

زنگ تفریح بسکتبال به پایان رسیده است، بسکتبالیست‌های استان حرکت روبه‌جلوی خود را آغاز کرده‌اند، دست به توپ شده‌اند و حلقه‌های بسکتبال برای آرزوهایشان کوچک است.
قد علم کردن بلندقامتان استان در کشور,

هنرشان را به رخ می‌کشند و در دانششان حرف برای گفتن دارند، گرچه سال‌ها در رکود به سر می‌بردند و نمی‌توانستند در برابر هجمه‌های تیم‌های حریف قدبلند کنند هم‌اکنون جزء برترین‌ها هستند.

در سال جاری کسب سه عنوان سومی در سه رده سنی حکایت از حلقه‌های پر گل بسکتبالیست‌هایی دارد که آمده‌اند بمانند و باید آرزوی روزهای اوج را برای آن‌ها تبدیل به واقعیت کرد.

رئیس هیئت بسکتبال خراسان شمالی بعد از درخشش تیم استان در مسابقات رسمی فدراسیون و درخشش آن‌ها در سطح کشور به بیان راه‌های صعود بسکتبال استان پرداخت.

مهدی غفوریان بابیان این مطلب که تیم خراسان شمالی در مسابقات قهرمانی کشور زیر نظر فدراسیون سه عنوان سومی را به خود اختصاص داده اظهار داشت: تیم نونهالان و جوانان در بخش بانوان و تیم نونهالان در بخش آقایان در مسابقات فدراسیون که ازنظر رسمیت سطح بالایی دارد به‌عنوان سومی رسید و توانست این جایگاه را در سطح کشور به خود اختصاص دهد درحالی‌که در سال‌های گذشته رکود، بسکتبال استان را فراگرفته و هیئت با انسجام و برنامه‌ریزی مجدد توانست بسکتبال استان را به این جایگاه برساند.

غفوریان معتقد است: مسابقات قهرمانی بسکتبال کشور ازنظر رسمیت جایگاه بالایی دارد و عمده تیم‌هایی که در این مسابقات شرکت می‌کنند سطح بالایی دارند.

وی ضمن اشاره به بی‌سابقه بودن کسب عنوان بسکتبالیست‌ها در رده‌های سنی متعدد تصریح داشت: سه مدال برنز طی 6 ماه نخست امسال بی‌سابقه بوده و در ده سال اخیر چنین رویدادی رخ نداده و افتخاری است برای ورزش استان که بسکتبال بتواند در بین بلندقامتان کشور قد علم کند.

وی افزود: بسکتبال خراسان شمالی ثابت کرده است با برنامه‌ریزی دقیق و همدلی می‌تواند موانع پیش روی بسکتبال را هموار کند و از حداقل‌ها در راستای توسعه این ورزش در کشور استفاده نماید.

حضور داوران بسکتبال در میادین ملی

غفوریان به قضاوت درخور توجه داوران خراسان شمالی اشاره می‌کند که طی سال‌های اخیر توانسته‌اند با قضاوت قابل‌قبول خود، خودی نشان داده و در مسابقات رده‌بالا، سرداوری مسابقات را بر عهده گیرند، قضاوت در چنین سطحی نشان از بالا بودن سطح داوران استان دارد.

به گفته وی در رقابت‌های قهرمانی کشور در هر دو بخش بانوان و آقایان داور از خراسان شمالی برای قضاوت حضور داشت.

وی افزود: آرزو هدایتی و فاطمه باقری از داوران با پتانسیل خراسان شمالی قضاوت دیدارهای متعددی را بر عهده داشتند، فاطمه باقری از داوران با پتانسیل استان در 3 بازی سر داوری مسابقات را بر عهده داشت و این نشان از تبحر و آمادگی بالای داوران بسکتبالیست خراسان شمالی دارد ضمن اینکه سر داوری در یک دیدار کشوری افتخار بزرگی است که خراسان شمالی توانسته به دست آورد.

غفوریان با تأکید این مطلب که متأسفانه ارتقاء داوران در سال‌های گذشته محقق نشده است افزود: داوران خراسان شمالی با حضور در دوره‌های متعدد روند پیشرفت قابل قبولی داشتند در 10 سال اخیر ارتقایی در سطح داوران استان نداشتیم، در 4 ماه گذشته 5 داور به کلاس ارتقاء داوری اعزام شد و هر 5 نفر مدرک درجه 3 به دو خود را با موفقیت اخذ کردند.

به گفته غفوریان فاطمه باقری، حوریه ایزانلو، لاله پور علی از بجنورد، عیدی از اسفراین و مجتبی گل‌چهره توانستند در این دوره‌ها حضور یابند.

رئیس هیئت بسکتبال خراسان شمالی اظهار می‌کند: مسابقات اوقات فراغت ویژه بانوان در تمام رده‌های سنی در بخش نانو، میکرو، نونهال و نوجوان برگزارشده است وبرترین‌ها معرفی شدند و بعدازآن مسابقات آقایان برگزار خواهد شد.

غفوریان از برگزاری مراسم تجلیل از داوران، مربیان وبرترین‌های بسکتبال خبر داد و افزود: در دهه دوم یا سوم محرم مراسم تجلیل از برترین‌ها برگزار می‌شود و تمامی برترین‌ها مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

معرفی بازیکنان با پتانسیل استان در کشور

وی از مهم‌ترین دلایل اعزام نمایندگان استان به رقابت‌های کشوری متعدد، معرفی بازیکنان خاص استان به فدراسیون و کشور دانست؛ همان‌طوری که تاکنون چندین نماینده از استان به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

به گفته وی وقتی اعزام‌ها محقق شود برترین‌های بسکتبال استان با ارائه بازی قابل‌قبول خود می‌توانند در کشور معرفی شوند و به اردوها راه پیدا کنند، انیسه گریوانی به اردوی تیم ملی زیر 23 سال دعوت‌شده است و از 31 تا 4 مهر در اردوهای تیم ملی حضور می‌یابد.

غفوریان پویایی هیئت بسکتبال را ناشی از همدلی اعضای این هیئت دانست که توانستند با اتحاد، همکاری و هماهنگی موانع را پشت سر گذاشته و راه‌های صعود را هموار کنند.

وی ابراز امیدواری می‌کند هیئت بسکتبال خراسان شمالی بتواند در جایگاه‌های بالاتر دیده شود و از تمام استعداد و پتانسیل نمایندگان استان در کشور استفاده کرده و بسکتبال را به جایگاه حقیقی خود برساند.

انتهای خبر/وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.