سرویس حوادث | کد خبر: 30485
تاریخ انتشار: 1397/07/01 - 09:50:32

5 رأس گوسفند در راز و جرگلان طعمه گرگ شدند

مردم روستای باغلق در شهرستان مرزی راز و جرگلان خراسان شمالی گفتند که پنج رأس گوسفند در حمله گرگ و یا گرگ‌ها تلف‌شده‌اند.
5 رأس گوسفند در راز و جرگلان طعمه گرگ شدند,

 مدیر حفاظت از محیط‌زیست شهرستان راز و جرگلان روز شنبه اظهار داشت: گزارش حمله گرگ و یا گرگ‌ها به دام‌های روستای باغلق ارائه  شده است اما کارشناسان هنوز در محل حضور پیدا نکرده‌اند.

محمدباقر مرادیان گفت: روستاییان در این شکایت ادعا دارند که پنج رأس گوسفند طعمه گرگ شده است اما اینکه گوسفندان در طبیعت و یا در آغل مورد حمله واقع‌شده برای ما مشخص نیست.

وی افزود: خسارت حمله گرگ به دام تحت شرایطی جبران می‌شود و دامداران خسارت‌دیده از وحوش می‌توانند شکایت خود را به ادارات حفاظت از محیط‌زیست منعکس کنند.

مرادیان درباره علت حضور وحوش در نزدیکی‌های روستاها و حمله به دام گفت: با وجود اینکه اکنون در فصل سرما قرار نداریم، وحوش در تأمین غذای مورد نیاز و طعمه دچار مشکل هستند.

وی خاطرنشان کرد: ریشه حضور وحوش گوشت‌خوار در حوالی روستاها را باید در دخالت انسان در طبیعت و شکارهای بی‌رویه جست و جو کرد.

مدیر حفاظت از محیط‌زیست شهرستان راز و جرگلان افزود: این دومین باری است که دام روستاییان این شهرستان مورد حمله گرگ قرار گرفته است و در حادثه نخست، سه رأس گوسفند تلف شدند.

انتهای خبر/ایرنا


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.