سرویس اجتماعی | کد خبر: 30487
تاریخ انتشار: 1397/07/02 - 09:35:34

سلامی دوباره به مهر؛

فصل تازه‌ای از تعلیم و تربیت ورق می‌خورد

دوباره پاییز با مهر و سال تحصیلی جدید آغاز و فصل تازه‌ای در تعلیم و تربیت گشوده می‌شود.
 فصل تازه‌ای از تعلیم و تربیت ورق می‌خورد,

کودک و نوجوانی در کوچه پس‌کوچه‌های شهرها، روستاها و... صدای قدم‌ها و گپ و گفتشان می‌پیچد؛ صدای زنگ مدارس باز به گوش می‌خورد و هیاهو در حیاط مدارس در زنگ‌های تفریح خبر از آغاز فصلی نو در تعلیم و تربیت می‌دهد.

روز گذشته برای اولین بار بیش از 165 هزار دانش‌آموز استان قدم در مدرسه گذاشتند، دانش‌آموزانی که مهم‌ترین گروه‌های هدف آموزش‌وپرورش هستند، آن‌ها که در هر گوشه‌ای از کشور لایق بهترین‌ها هستند و حق‌دارند تا دوران تحصیلی بی‌دغدغه و پربار برای آن‌ها رقم بخورد.

روز گذشته زنگ بازگشایی مدارس در تمام مدارس و آموزشگاه‌های استان و در مرکز استان در آموزشگاه دخترانه صدرا و با حضور امام‌جمعه، استاندار سایر مسئولان استانی نواخته شد.

با توجه به تقارن ماه مهر با هفته دفاع مقدس زنگ و مهر و مقاومت در مدارس سراسر استان به صدا درآمد.

امروز دشمن به توان موشکی و جایگاه ما در منطقه حساس شده است             

استاندار خراسان شمالی در مراسم نواختن زنگ مهر و مقاومت، با بیان اینکه امروز ایران اسلامی در حساس‌ترین شرایط به سر می‌برد، گفت: امروز دشمن به توان موشکی و جایگاه ما در منطقه حساس شده است و توطئه‌های استکبار علیه ایران و آرمان‌های نظام اسلامی نشان می‌دهد که ملت ما در راه درست قدم برداشته است.

محمدرضا خباز با بیان اینکه امروز ایران اسلامی در موقعیتی است که هیچ تصمیمی در منطقه بدون حضور ایران، امکان‌پذیر نیست، افزود: امروز زمینه‌ها برای تحصیل دانش‌آموزان ما فراهم است و آنها باید از این فرصت استفاده کنند. همه ما باید با تلاش، به جایگاه مؤثر و بالاتری در منطقه برسیم.

خباز به معلمان تأکید کرد: معلمان در مدارس باید ترویج تزکیه را بر تعلیم مقدم بدانند و امروز دانش‌آموزان متدین، ارزشی و معتقد در جامعه، جایگاه ویژه‌ای دارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز با بیان اینکه معلمی تنها یک شغل نیست، گفت: معلمی، یک فرصت و توفیقی برای انتقال دانایی، توانایی و مهارت به دیگران است.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، با اشاره به نقش محوری زنان در جامعه، تصریح کرد: امروز دختران ما باید زینب کبری (س) و ائمه را الگو و سرلوحه کار خود قرار دهند و در مدارس علم، خردمندی و دیانت را فراگیرند.

165 هزار دانش‌آموز سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

سرپرست اداره‌ کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی در مراسم نواختن زنگ مهر و مقاومت به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، با بیان اینکه آموزش و پرورش استان با دو هزار آموزشگاه و ۱۴۵۰۰ معلم، مدیر و کارکنان آموزشی، آمادگی کامل را برای آغاز سال تحصیلی جدید دارد، گفت: امسال در سال تحصیلی جدید 165 هزار دانش‌آموز در استان به کلاس‌های درس می‌روند.

عباس سعیدی افزود: بر اساس سند تحول بنیادین، تربیت نسلی بااخلاق، توانا، متدین و پیشرو در مصالح کشور، رسالت بزرگی است که بر دوش آموزش ‌و پرورش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه 95 آموزشگاه شبانه‌روزی در استان مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: بیش از 12 هزار دانش‌آموز مناطق محروم در این مراکز در حال تحصیل‌اند و 8 هزار نفر از این دانش‌آموزان از خوابگاه استفاده می‌کنند.

سعیدی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های والدین سرویس مدارس است، افزود: طی امسال سه هزار و 500 سرویس مدرسه برای جابه‌جایی بیش از 20 هزار دانش‌آموز ساماندهی شده است.

سرپرست اداره‌ کل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه در مناطق عشایری نیز 162 آموزشگاه عشایری دایر شده است تا هیچ بهانه‌ای برای بازماندن دانش‌آموزان عشایری از تحصیل باقی نماند، خاطرنشان کرد: تاکنون در مقطع متوسطه اول و دوم، سه هزار و 700 دانش‌آموز عشایر و در مقطع ابتدایی حدود 700 دانش‌آموز جذب‌شده است.

2000 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل

سرپرست اداره‌ کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی بابیان اینکه طی سال گذشته دو هزار دانش‌آموز از تحصیل در استان داشتیم، گفت: از این تعداد حدود یک هزار و 400 دانش‌آموز در دوره متوسطه اول و دوم بودند.

سعیدی تصریح کرد: تمام این دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی شدند که برخی به دلیل انتقال به سایر استان‌ها و برخی به دلایل دیگر از تحصیل بازمانده بودند.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده 600 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل به کلاس‌های درس بازگردانده شدند.

سرپرست اداره‌ کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی افزود: برای سال تحصیلی جدید هنوز آمار ما دقیق نیست اما مبنای آمار ما سامانه سناد است که هنوز بعضی از دانش‌آموزان ما که ثبت‌نامشان قطعی نشده، مانده‌اند.

64 هزار دانش‌آموز بجنوردی راهی کلاس‌های درس شدند

محمود اسدی مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان بجنورد نیز در این مراسم، با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید 64 هزار دانش‌آموز در بجنورد به کلاس‌های درس می‌روند، گفت: 480 آموزشکده و 2500 کلاس درس در شهرستان بجنورد آماده میزبانی از دانش‌آموزان است.

مدیر آموزش ‌و پرورش شهرستان بجنورد با اشاره به تعمیر و مرمت قریب 50 آموزشگاه در بجنورد، تصریح کرد: 50 آموزشگاه شهرستان بجنورد که دچار خرابی و فرسودگی شده بودند، مرمت و بازسازی شد؛ همچنین 3 آموزشگاه جدید با 30 کلاس درس، آماده استفاده دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید است.

انتهای خبر/آقایی

گروه خبر/آقایی:


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.