سرویس ورزشی | کد خبر: 30550
تاریخ انتشار: 1397/07/09 - 10:09:34

کارت سبز داوران استان در مسابقات تور جهانی تک‌ستاره والیبال ساحلی

قضاوت داوران استان در رویدارهای ملی پرچم استان را بالا می‌برد و می‌شود به خود بالید که چنینی داورانی استان در خود پرورانده و نمی‌توان در این خصوص کارت قرمز به آن‌ها داد اما باید برای حضور مستمر و پیشرو نمایندگان استان تلاش کرد.
کارت سبز داوران استان در مسابقات تور جهانی تک‌ستاره والیبال ساحلی,

خراسان شمالی قضاوت دیدارهای تور جهانی تک‌ستاره والیبال ساحلی را با حضور دو داور بر عهده می‌گیرد درحالی‌که نماینده‌ای از خراسان شمالی نداریم و نمی‌شود این بار هم نبود بستر را تنها عاملی عنوان کرد که سبب شده نتوانیم در این رویدار ملی خودی نشان دهیم.

دارا بودن دو زمین ساحلی، زمینه این ورزش را مهیا می‌کند تا جزء استان‌های پیشرو باشیم و بتوانیم علاوه بر بالا بردن پرچم استان برای توسعه این ورزش در استان گام‌های مؤثری برداریم.

دبیر هیئت والیبال خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار می‌کند: بازیکنانی در چنین مسابقاتی حضور دارند که چندین دوره مقام آوری رقابت‌های ساحلی کشور را در کارنامه خود به ثبت رسانده و در رنکینگ کشوری حضور دارند.

هادی مرتضوی تصریح داشت: هم‌اکنون خراسان شمالی در رنکینگ کشور، در این رشته ورزشی نماینده ندارد و روند حضور در تورهای بین‌المللی وابسته به عناوینی است که در رقابت‌های کشور حاصل‌شده است.

مرتضوی بابیان اینکه خراسان شمالی مقطعی در این رشته ورزشی فعالیت کرده است افزود: بازیکنان استان‌های گلستان، مازندران، بندرعباس و کیش به دلیل داشتن اسپانسر و بازیکنان ملی در 12 ماه سال تمرین می‌کنند و قابلیت بیشتری در مسابقات دارند.

وی خاطرنشان می‌کند: هم‌اکنون خراسان شمالی دارای دو داور ملی در تورهای بین‌المللی کیش و لیگ‌های ساحلی کشور است.

وی بابیان اینکه قضاوت تور جهانی تک‌ستاره والیبال ساحلی با حضور دو داور از خراسان شمالی پیگیری می‌شود اظهار داشت: مصطفی مقدم و حبیب مقیمی دو داور باتجربه خراسان شمالی قضاوت این رویداد ملی را بر عهده‌دارند.

مرتضوی ضمن تأکید این مطلب که پیش‌ازاین در سال‌های 93 و 94 دو عنوان نایب‌قهرمانی و قهرمانی در کارنامه خراسان شمالی به ثبت رسیده است افزود: در رقابت‌های کشوری سال 93 نایب‌قهرمان و در سال 94 نیز عنوان قهرمانی به خراسان شمالی رسید البته نمایندگان تیم‌ها، بازیکنان مطرح کشور بودند که با اسپانسری خراسان شمالی به تیم استان پیوسته بودند.

به گفته وی علاقه‌مندان والیبال تصور می‌کنند در رشته سالنی بیشتر مطرح می‌شوند درحالی‌که در رشته ساحلی نیز می‌توانند صاحب‌عنوان شوند و بدرخشند.

مرتضوی به فعالیت‌های هیئت والیبال استان در راستای توسعه والیبال ساحلی در خراسان شمالی اشاره کرد و افزود: هیئت می‌تواند اقدام به برگزاری مسابقات متعدد کند و در حال حاضر برگزاری چنین مسابقاتی هزینه‌بر شده و نیاز به اعتبار و هزینه دارد.

وی اظهار داشت: میزبانی مسابقات ساحلی جوانان در سطح کشور توسط هیئت درخواست داده شد اما متأسفانه به بابلسر رسید، برگزاری چنین رقابت‌هایی می‌تواند رونق این ورزش در استان را رقم بزند.

وی تصریح داشت: جشنواره مینی والیبال نیز در رده سنی نونهالان از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی هیئت والیبال خراسان شمالی در بخش بانوان است.

به گزارش اتفاقیه مسابقات تور جهانی تک‌ستاره والیبال ساحلی از ۱۰ مهرماه در غرب استان گلستان برگزار می‌شود، این مسابقه بزرگ‌ترین رویداد ورزشی و تاریخی شهرستان بندر ترکمن در غرب گلستان است، در این دوره از مسابقات، بیش از 20 تیم خارجی و 10 تیم داخلی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مسابقات بین‌المللی تور جهانی والیبال ساحلی به میزبانی شهرستان بندر ترکمن 10 تا 13 مهرماه امسال در محل زمین ساحلی بندر ترکمن برگزار می‌شود.

سرپرست سازمان ساحلی فدراسیون والیبال کشور از قطعی شدن تورهای جهانی تک‌ستاره والیبال ساحلی در ایران خبر داد.

فریدون الهامی بابیان اینکه ماه گذشته سازمان ساحلی فدراسیون والیبال درخواست میزبانی سه تور جهانی را به فدراسیون جهانی والیبال ارسال کرده بود، گفت: فدراسیون جهانی والیبال این سه تور جهانی را در سایت FIVB و جزو برنامه‌های آتی خود قرارداد.

وی تصریح کرد: برگزاری تورهای جهانی والیبال ساحلی در شهرستان‌های بندر ترکمن استان گلستان، بابلسر استان مازندران و بندر انزلي استان گيلان در مهرماه جاري قطعي شده است.

سرپرست سازمان ساحلی فدراسیون والیبال با اعلام اینکه برای نخستین بار در جهان سه تورجهانی در یک کشور به‌صورت پشت سر هم برگزار می‌شود، گفت: این رقابت‌ها در مهرماه امسال طی سه هفته برگزار خواهد شد.

الهامی ادامه داد: مسئولان فدراسیون واليبال و سازمان ساحلی تجربه برگزاری تورجهانی والیبال ساحلی در جزیره کیش رادارند و تمام تلاش خود را به‌کارگیری خواهیم کرد تا به نحو احسن از سه تورجهانی تک‌ستاره در ایران میزبانی کنیم.

انتهای خبر/وحدانی 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.