سرویس اقتصادی | کد خبر: 30571
تاریخ انتشار: 1397/07/11 - 09:28:17

کامیون‌داران نگران امنیت راه‌ها نباشند

پیگیر جذب دستورالعمل پرداخت غرامت به کامیونداران خسارت دیده می‌شویم

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، ضمن اشاره به مواردی همچون ابراز گله مندی کامیون‌داران از برخی مسائل حادث شده در جاده‌ها گفت: کامیون‍داران به هیچ عنوان نگران امنیت جاده‌ها نباشند و با آرامش و آسایش وظایف خود را انجام دهند.
پیگیر جذب دستورالعمل پرداخت غرامت به کامیونداران خسارت دیده می‌شویم,

محمود ثمینی ضمن قدردانی از همکاری و همراهی کامیون‌داران اظهار داشت: هر از گاهی مطالبی از سوی کامیون‌داران مبنی بر ایجاد مزاحمت در جاده‌ها و سنگ پرانی مطرح می‌شود که با پیگیری‌های انجام گرفته، اکنون تمام جاده‌ها در امنیت کامل بوده و گزارش خاصی نیز اعلام نشده است.

وی افزود: نیروهای انتظامی امنیت لازم را برقرار کرده‌اند و اگر در مقطعی هم غفلتی روی گرفت، کامیون‌داران می‌توانند همکاری‌های لازم را با مجموعه نیروی انـتظامی داشته باشند و اطلاعات لازم را در اختیار این مجموعه قرار دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن برخوردهای قضایی انجام شود.

ثمینی حمل و نقل را جزو حیاتی ترین شریان‌های کشور دانست و افزود: تامین تمام نیازهای اصلی مردم و کشور توسط همین کامیون‌داران جابجا می‌شود و کامیون‌داران ما نیز فقط خواستار مطرح کردن نگرانی و دغدغه هایشان از جمله تامین لوازم یدکی و لاستیک ماشین بوده‌اند که مسئولان به دنبال برطرف کردن و یپگیری این مشکلات هستند.

 پیگیر جذب دستورالعمل پرداخت غرامت به کامیونداران خسارت دیده می‌شویم

همچنین در خبری دیگر، معاون حمل و نقل جاده ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: پیگیر جذب دستورالعملی برای پرداخت غرامت به کامیونداران خسارت دیده از سوی سازمان مرکزی می‌شویم.

سعید سبحانی در گفت و گو با ایسنا  با اشاره به اینکه برخی از افراد سودجو به کامیون‌های نفت‌کش خساراتی را وارد کرده بودند، افزود: با پیگیری‌های انجام شده از سوی شرکت نفت، این شرکت خسارت هایی که به این کامیون‌ها وارد شده را پرداخت می‌کند.

وی با تصریح بر اینکه نمی توان با این تفکر که شاید سودجویی به کامیونی خسارت وارد کند سیستم حمل و نقل بار را متوقف کرد، ادامه داد: تاکنون هیچ راننده ای به این اداره کل مراجعه نکرده که از وارد شدن خسارت به خودروی خود توسط سودجویان در جاده‌ها گلایه داشته باشد.

وی تأکید کرد: اما اگر کامیونداری در این استان وجود دارد که به خودروی وی خسارت وارد شده باشد، می‌تواند به این اداره کل مراجعه و بعد از تأیید خسارت وارد شده، این اداره کل نیز همانند شرکت نفت می‌تواند تلاش خود را از سازمان مرکزی انجام دهد تا بتوان خسارت‌های آن‌ها را نیز پرداخت کند.

سبحانی در پاسخ به این سؤال که آیا این موضوع صحت دارد که کارت هوشمند تعدادی از رانندگان که از بارگیری خودداری می‌کردند، غیرفعال شده است؟ اظهار کرد: اگر این امر انجام شده، توسط این اداره کل صورت نپذیرفته است و روز گذشته نیز یکی دو نفر به این مکان مراجعه کرده بودند که اعلام کردند کارت سوخت و یا هوشمند آنها غیرفعال شده است.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به مشکلات رانندگان در حال پیگیری و حل شدن است، توضیح داد: در تاریخ یکم خرداد ماه جاری جسله ای تشکیل و از روسای کامیون داران درخواست شد تا مشکلات خود را بیان کنند که آنها 12 تا 15 مورد را اعلام کردند و تعدادی از آن‌ها مرتفع شده است.

به گفته سبحانی تاکنون مشکل بیمه تامین اجتماعی، اضافه توناژ، اخذ کمیسیون اضافه، بیمه خدمات درمانی حل شده است.

 گرانی لاستیک و لوازم یدکی، در ردیف آخرین خواسته‌ها است

وی با بیان اینکه بالا بودن قیمت لاستیک و لوازم یدکی از جمله مشکلاتی بوده که به ترتیب اولویت در ردیف‌های آخر از سوی روسای کانون‌ها اعلام شده بود، گفت: با وجود اینکه قبول داریم تعداد لاستیک‌های تولیدی در کشور کم و قیمت آن بالاست اما به میزان یک هزار و 500 حلقه لاستیک در این استان تاکنون توزیع شده است.

وی با تأکید بر اینکه میزان توزیع لاستیک از هفته آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت، افزود: البته باید انجمن‌های صنفی رانندگان که وظیفه توزیع لاستیک را برعهده دارند نیز در امر توزیع دقت و نظارت خیلی بهتر و بیشتری داشته باشند چراکه این لاستیک‌ها در ابتدا به دست رانندگانی برسد که هم اکنون نیاز جدی دارند نه به دست افرادی برسد که فعلا نیاز ندارند و برای چند ماه آینده و یک سال دیگر خود احتکار کند.

معاون حمل و نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اما رانندگان نیز باید توجه داشته باشند که اگر در توزیع لاستیک عجله شود ممکن است لاستیک‌ها به دست افرادی برسد که واقعا نیاز جدی نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه روند بارگیری در خراسان شمالی به حالت عادی بازگشته است، ادامه داد: 90 درصد از رانندگان این استان اقدام به بارگیری کردند.

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.