سرویس ورزشی | کد خبر: 30579
تاریخ انتشار: 1397/07/11 - 10:33:31

گفت‌وگوی اتفاقیه با تنی چند از پیشکسوتان والیبال و مدیرکل ورزش و جوانان؛

خاطره بازی پیشکسوتان بر تلی از خاک سالن ملت

خاطرات 61 ساله ورزشکاران به‌زودی ورودی اداره کل ورزش و جوانان می‌شود، کمتر والیبالیستی را سراغ داریم که خاطرات سالن ملت را فراموش کرده باشد، همان سالنی که 61 سال پیش برای ورزش این شهرستان ساخته شد و با زلزله اردیبهشت‌ماه پارسال خسارت‌های زیادی به خود دید.
خاطره بازی پیشکسوتان بر تلی از خاک سالن ملت,

پیشکسوتان با تماشای سالن تخریب‌شده اشان کوهی از خاطرات را با خود به آلبومشان می‌برند، درست همان‌جایی که باوجود فرسودگی‌هایش بازهم توان ادامه راه را داشت و رمق‌های آخرش بود که مجال فرصت زندگی ندادند و ازاین‌پس ورزشکاران می‌توانند با ورود به اداره کل ورزش و جوانان خاطره بازی کنند، از خاطره‌هایشان بگویند و بر روی سال‌هایی که در سالن به ورزش می‌پرداختند قدم بگذارند.

بغض پیشکسوتان والیبال از تخریب سالن ملت

بعضی‌ها بغض کردند و حتی بعضی‌ها اشک‌هایشان مجال نمی‌داد تا صحبت کنند، سالن ملت درست نقطه آغاز ورزش برای پیشکسوتان والیبال است.....

سالن ملت در اثر زلزله اردیبهشت‌ماه سال گذشته شکاف عمیقی به خود دید، درست از همان شکاف‌هایی که مهر پلمپ را بر سردرش آویزان کردند و انتظار سالن برای مرمت به یک رؤیا تبدیل شد.

وارد محوطه که می‌شویم قلب غیر والیبالی‌ها را هم می‌آزارد، حتی کسانی که از دور نیز دستی بر ورزش دارند آهن‌پاره‌های رهاشده بر روی آجر و خاک این سالن برایشان درد دارد، تابلوی سردر سالن همچنان خودنمایی می‌کند و دیوارهای سبز صدای سوت داور را به یادمان می‌آورد، با اسپک حریف خاطراتمان آوار می‌شود و ما می‌مانیم با تلی از خاک خاطرات قدیمی این سالن ....

پرویز وداعی از پیشکسوتان والیبال خراسان شمالی با بغض به گفت‌وگو با ما می‌پردازد، اسم تخریب سالن ملت را که به زبان می‌آورم لرزه در صدایش را حس می‌کنم، صدایش را بلندتر می‌کند و با عصبانیت می‌گوید تمام خاطرات ما را تخریب کردند.

وداعی می‌گوید: زندگی ما در این سالن خلاصه می‌شد متأسفانه زلزله اخیر سبب ایجاد شکاف در سالن شد و نگرانی‌های مدیرکل ورزش و جوانان و از سویی عدم تخصیص اعتبار برای مرمت این سالن به تخریب آن منجر شد.

باید بیشتر هوای پیشکسوتان را داشت

وداعی می‌گوید: روز تخریب سالن اتفاقی از کنار سالن ملت عبور کرده و با مشاهده تلی از خاک این سالن یک ربع در ماشین برای تخریب خاطراتم اشک ریختم، خاطراتی که مربوط به‌تمامی والیبالیست‌ها و ورزشکاران گذشته است، همان پیشکسوتانی که بیش‌ازپیش باید حساب حال و احوالشان را داشت، اما کمتر کسی است که با مشاهده چنین صحنه‌ای خون گریه نکند و دلش برای گذشته‌اش تنگ نشود.

وی اظهار داشت: پیگیری‌های بسیاری برای بازسازی این سالن داشتیم، با فرماندار و معاون استاندار نیز جلسات زیادی برگزار کردیم تا بودجه‌ای برای مرمت سالن اختصاص دهند اما به نتیجه نرسیدیم و شکاف داخلی سالن نگرانی بسیاری برای مسئولان ایجاد کرده بود و به این نتیجه رسیدند تخریب سالن مقرون و به‌صرفه‌تر است.

وی سالن ملت را از خانه‌اش عزیزتر می‌داند و معتقد است: همه عمرش در این سالن گذشته و نمی‌تواند روزهای بی تکرار سالن ملت را فراموش کند و دیدن صحنه تخریب سالن آزارش می‌دهد.

سالنی عجین شده با خاطرات پیشکسوتان والیبال

ایرج نوری دیگر پیشکسوت والیبال خراسان شمالی گلایه دارد از تخریب سالن ملت، سالنی که با خاطرات آن‌ها عجین شده بود.

به گفته خودش پیش از تأسیس سالن در همان مکان تمرین می‌کردند و بعد از افتتاح سالن نیز خوشحال بودند از داشتن سالنی که برای آن‌ها ساخته شد و انتظار نداشتند به‌یک‌باره خاطراتشان به تلی از خاک مبدل شود.

نوری با بغض و اظهار بی‌توجهی به احساسات پیشکسوتان می‌گوید: عمر خود را در سالن ملت گذراندیم، بزرگ‌شده سالن ملت هستیم و برایمان خیلی عزیز بود.

وی دلهره دارد به از بین رفتن مآمن خاطراتش و ابراز تأسف می‌کند به خاطر تخریب خاطراتی که سال‌ها برای به دست آوردنش تلاش کرده است.

دیگر پیشکسوت والیبال می‌گوید: پیشکسوتان مهره هرز شده‌ای هستند که انگار در ردیف پارکینگ‌ها باید جاگذاری شوند وگرنه یک‌عمر خاطرات آن‌ها را به‌یک‌باره تخریب نمی‌کردند.

وی اظهار می‌کند: گرچه زلزله سالن ملت را تخریب و خسارت‌های بسیاری به این سالن وارد کرد اما باید برای بهسازی سالن اعتبار و زمان صرف می‌کردند تا پیشکسوتان شاهد خاک شدن خاطراتشان نشوند.

 مدیرکل ورزش و جوانان که خود از جنس والیبالی‌هاست و همین امر توقع جامعه والیبال را بالا می‌برد از تخریب سالن ملت به‌عنوان تنها سالن به‌جامانده از خاطرات والیبال می‌گوید: قلبا با تخریب این سالن موافق نبودم، پیگیری‌های زیادی برای جذب اعتبار انجام شد تا خاطرات دوستان والیبالیست ماندگار شود.

کوروش بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار ما می‌گوید:3 مشاور عمرانی برای برآورد هزینه بازسازی و مرمت گرفتیم، دو نفر نیز از دفتر فنی اداره ورزش یک روز مهلت ارزیابی سالن را داشتند، قول دادند با حداقل هزینه مرمت انجام شود و طی ارزیابی آن‌ها 700 میلیون تومان حداقل هزینه‌ای بود که می‌شد برای سالن هزینه کرد اما اختصاص این اعتبار توجیه نداشت و با یک میلیارد تومان می‌توانستیم سالن جدیدی بسازیم که بزرگ‌تر از سالن ملت جوابگوی نیاز والیبالیست‌های استان باشد.

وی بابیان این مطلب که بعد از تخریب سالن براثر زلزله سال گذشته مسکن و شهرسازی نیز این سالن را پلمپ کرد و مسئولیت آن بر عهده مدیرکل ورزش و جوانان بود افزود: اجازه ندادم با یک زلزله خفیف یا طوفان برای ورزشکاران این سالن مشکلی رخ دهد.

وی تأکید کرد: سالن 1200 نفره در اختیار جامعه والیبال است و سالن ملت ورودی اداره ورزش و جوانان خواهد بود.

انتهای خبر/وحدانی 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.