سرویس ورزشی | کد خبر: 30611
تاریخ انتشار: 1397/07/14 - 11:01:54

جوایز منتخبین جشنواره اسب اصیل ترکمن پرداخت‌نشده؛

نبود مربی سوارکاری دوره‌دیده در استان

برگزاری کورس پائیزه، کلاس‌های مربیگری درجه 3 سوارکاری برای نخستین بار و برگزاری مسابقات پرش و استقامت از مهم‌ترین رویدادهایی است که هیئت سوارکاری خراسان شمالی در شش ماه دوم امسال پیگیری خواهد کرد، گرچه هنوز اعتبارات مربوط به جشنواره اسب اصیل ترکمن پرداخت‌نشده و بسیاری از اسب‌داران از این قضیه گلایه‌مند هستند مبارکی رئیس هیئت سوارکاری از استاندار خواستار پرداخت مطالبات سوارکاران شد و بر این موضوع تأکید کرد.
نبود مربی سوارکاری دوره‌دیده در استان,

رئیس هیئت سوارکاری خراسان شمالی نبود مربی آکادمیک دوره‌دیده در استان را یک ضعف عنوان کرد و از برگزاری نخستین آزمون مربیگری درجه 3 در استان خبر داد.

مبارکی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت:10 آبان ماه نخستین آزمون مربیگری درجه 3 دراستان برگزار می‌شود و مهم‌ترین نقصان هیئت که در سال‌های گذشته نبود مربی دوره‌دیده است برطرف خواهد شد.

پیگیری اصولی آموزش سوارکاری در استان

مبارکی ابراز امیدواری می‌کند: با قبولی 40 نفر از مربیان سوارکاری استان در این دوره‌ها و دریافت کارت مربیگری، آموزش سوارکاری در استان اصولی‌تر پیگیری خواهد شد.

وی به برگزاری جلسه کارگروه اسب اصیل ترکمن با حضور استاندار اشاره کرد و برای تأمین اعتبار کورس پائیزه ابراز امیدواری نمود.

مبارکی اظهار داشت: برگزاری کورس پائیزه نیازمند اعتبار 40 میلیونی است که هنوز اعتبارات مربوط به جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن تخصیص نیافته وبرترین‌های این جشنواره پیگیر مطالبات خود هستند.

به گفته مبارکی برگزاری جشنواره اسب اصیل ترکمن مصوبه کارگروه اسب اصیل ترکمن بود که دستور برگزاری این جشنواره را دادند اما اعتبارات آن هنوز به هیئت پرداخت‌نشده است.

وی بابیان این مطلب که در این جشنواره 130 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است که با توجه به افزایش نرخ‌ها نیاز به 150 میلیون تومان هستیم.

برگزاری مسابقات پرش

وی همچنین به برگزاری مسابقات پرش اشاره کرد و اظهار داشت: از سایر استان‌ها نیز متقاضی شرکت در این رقابت‌ها راداریم و با 10 میلیون تومان در 4 هفته می‌توان اقدام به برگزاری این مسابقات کرد.

به گفته مبارکی سوارکاران استان‌های گلستان، مازندران و خراسان رضوی نیز تمایل به شرکت در این مسابقات دارند.

وی بابیان این مطلب که بستر فعالیت سوارکاران برای حضور در این رقابت‌ها مهیا است افزود: سال گذشته نیز هیئت اقدام به برگزاری این رقابت‌ها داشت و با استقبال خوبی از سوی سوارکاران همراه بود.

برگزاری مسابقات استقامت

رئیس هیئت سوارکاری خراسان شمالی به رویداد دیگر این هیئت اشاره و افزود: مسابقات استقامت را پیش‌بینی کرده‌ایم، پیست آن جانمایی شده و امیدواریم اسب‌داران بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

مبارکی ضمن تأکید این مطلب که برگزاری این رویدادها می‌تواند صنعت اسب را در استان تقویت کند افزود: در استان هزار سر اسب اصیل ترکمن داریم که در شهرستان‌های مختلف استان پراکنده‌اند،600 سر اسب اصیل ترکمن در شهرستان راز و جرگلان،250 سر اسب در مانه سملقان و 150 سر اسب نیز در سایر شهرستان‌ها پراکنده‌اند.

وی بابیان اینکه 985 سر اسب در حال دریافت شناسنامه ژنتیک هستند و کارهای ژنتیکی آن‌ها در حال اتمام است افزود: از اسب‌های بالغ و اسب‌هایی که تولدشان سنوات گذشته بوده نمونه‌برداری از سوی جهاد کشاورزی انجام‌شده و آخرین قراردادی که با جهاد کشاورزی بستیم نمونه‌برداری از 161 سر اسب بود که حدود 220 سر اسب نمونه‌برداری شدند.

وی درنهایت نیز تأکید داشت: جوایز شرکت‌کنندگان اسب اصیل ترکمن هر چه سریع‌تر اختصاص یابد تا اسب‌داران بتوانند بخشی از هزینه‌های متحمل شده را دریافت کنند.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.