سرویس اقتصادی | کد خبر: 30614
تاریخ انتشار: 1397/07/15 - 09:56:17

استاندار به دستگاه‌های اجرایی مهلت 15 روزه داد؛

پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار شود

استاندار خراسان شمالی مهلتی 15 روزه به دستگاه‌های اجرایی داد و گفت: مدیران، طرح‌های نیمه تمام و قابل واگذاری خود را به بخش خصوصی واگذار کنند.
پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار شود,

محمدرضا خباز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان با تأکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نگاه خود را تغییر دهند و اگر بخش خصوصی را قبول دارند، باید طرح‌های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار کنند، اظهارداشت: حتی در صورت نیاز، این طرح‌ها را با ارائه تسهیلات، معافیت مالیاتی، اجازه تخفیف هزینه برای واگذاری پروژه‌ها، عدم تعقیب قضایی و امکان تغییر کاربری واگذار کنند.

خباز افزود: برخی از مدیران ترس از رها کردن طرح‌های دستگاه را دارند در حالی که اگر واگذار نکنند، این طرح‌ها همچنان بلااستفاده می‌ماند و به سرانجام نمی‌رسد.

وی با اشاره به فرصت حداکثر ۱۵ روزه به مدیران، گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استان باید  فهرست طرح‌های قابل واگذاری خود را به بخش خصوصی ارائه کنند در غیر این صورت، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با اختیارات قانونی خود این کار را انجام می‌دهد.

استاندار خراسان شمالی گفت: پروژه‌های نیمه تمام فشار‌های مضاعفی را بر دولت تحمیل کرده است و ما باید اقتصاد دولتی برای اتمام پروژه‌ها را از ذهن بیرون کنیم.

وی افزود: واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی، علاوه بر ظرفیت قانونی و عقلی که دارد، نتایج موفق اقتصادی به بار می‌آورد که این نتایج، در کار گروه‌هایی که این اقدام را انجام داده‌اند به خوبی مشخص است.

خباز ادامه داد: بعد از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی، باید مدیران از تفکر اقتصاد دولتی خارج شوند و آگاه باشند که اداره کردن کشور با اقتصاد دولتی میسر نیست.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار دوسال گذشته مبلغ 500 هزار میلیارد تومان برای رفع پروژه‌های ناتمام نیاز بود در حالی که با وضعیت اقتصادی روز این مبلغ چندین برابر شده است.

خباز افزود: واگذاری پروژه با تشکیل یک کارگروه متشکل از کارشناسان و بازرسان دستگاه‌های نظارتی، معاونت‌های عمرانی و اقتصادی استانداری و سایر نمایندگان دستگاه‌ها انجام‌ می‌شود.

وی با بیان اینکه سیاست جدید دولت واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی است، تصریح کرد: مدیران دستگاه‌ها، پروژه‌های نیمه تمام را برای حدود نگه ندارند و با واگذاری این پروژه‌ها، زمینه ایجاد اشتغال و بهره‌برداری و استفاده از این منابع را برای خود و مردم فراهم کنند.

رییس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: تمامی پروژه‌های عمرانی به جز مباحث آموزشی عمومی قابل واگذاری هستند.

احسانعلی عالی گفت: مدیران باید نگاه شان را عوض کنند و نقش و مشارکت مردم در این زمینه را پررنگ کنند.

وی گفت: دشمن به دنبال این بود که ما چهل سالگی انقلاب را نبینیم، اما دشمن بداند آنگونه که می‌خواستند نخواهد شد.

عالی ادامه داد: مردم همیشه در صحنه و پشتوانه نظام هستند و با ثبات ارز روز به روز شاهد بهتر شدن شرایط خواهیم بود.

رییس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی با اشاره به اینکه سیاست سازمان برنامه و بودجه در سال آینده فعال کردن بخش خصوصی است، گفت: این آخرین اخطار برای مدیرانی است که تمایل به پررنگ کردن نقش دولت در اجرای پروژه‌ها دارند.

انتهای خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.