سرویس اقتصادی | کد خبر: 30615
تاریخ انتشار: 1397/07/15 - 09:58:02

میزان بهره‌مندی شهروندان بجنورد از خدمات فاضلاب کمتر از ۵۰ درصد است

مدیر‌عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی گفت: هنوز میزان بهره‌مندی شهروندان از خدمات فاضلاب در شهر بجنورد به 50 درصد هم نرسیده است.
میزان بهره‌مندی شهروندان بجنورد از خدمات فاضلاب کمتر از ۵۰ درصد است,

غلامحسین ساقی در گفت و گو با خبرنگار اتفاقیه، با اشاره به اینکه با گذشت بیش از 27 سال از شروع احداث شبکه‌های فاضلاب، هنوز میزان بهره‌مندی شهروندان از خدمات فاضلاب در شهر بجنورد به 50 درصد هم نرسیده است ، افزود: اکنون نفوذ فاضلاب از چاه‌های جذبی حفر شده در منازل به منابع زیر‌زمینی، یکی از دغدغه‌ها است که موجب آلوده شدن منابع آب زیرزمینی می‌شود و راه برون رفت از این مشکل، اجرای هر چه سریع‌تر طرح‌های فاضلاب است.

وی با اشاره به کاهش میزان بارندگی‌ها در سال آبی گذشته، اظهار داشت: سال گذشته کم‌بارش‌ترین سال‌ها در 46 سال گذشته بود اما خوشبختانه با تلاش همکاران در بخش آب و فاضلاب شهری، در هیچ کدام از شهرهای استان قطعی آب نداشتیم و مشکل خاصی در تأمین آب شهروندان استان ایجاد نشد.

ساقی افزود: با پیش‌بینی‌هایی که برای گذر از تابستان سال 97 از یک سال گذشته داشتیم، اقدامات بسیار گسترده‌ای انجام دادیم به طوری که تا سال قبل، مجموعاً 88 حلقه چاه آب شرب برای تأمین آب آشامیدنی شهروندان استان در مدار بهره‌برداری بود که با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد 25 حلقه چاه جدید به ظرفیت قبلی افزوده می‌شود.

وی افزود: همچنین در 40 سال گذشته، حجم مخازن آب شرب احداث شده در استان با حجم ذخیره 155 هزار متر‌مکعب بوده که در حال حاضر برنامه‌ریزی برای احداث 61 هزار متر مکعب مخزن انجام و عملیات اجرایی 18500 متر مکعب از آن اغاز شده است.

انتهای خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.