سرویس سیاسی | کد خبر: 30616
تاریخ انتشار: 1397/07/15 - 10:02:17

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:

بعضی افراد، جوانان را مشکل می‌دانند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: طبق سخنان مقام معظم رهبری جوانان مشکل نیستند و اتفاقاً مشکلات را حل می‌کنند که بعضی این دیدگاه را ندارند و جوانان را مشکل می‌دانند.
بعضی افراد، جوانان را مشکل می‌دانند,

 حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، در جمع دانشجویان دانشگاه بجنورد اظهار کرد: قرآن همواره بر دو موضوع خودسازی و جامعه سازی تأکید داشته است.

وی در ادامه با تشریح هر کدام از این دو موضوع خاطرنشان کرد: برای جامعه‌سازی باید همه یکدیگر را مراقبت کنند و تماشا کردن در جامعه ممنوع است.

وی افزود: طبق آموزه‌های دینی، تندروی در راه دین امتیاز است و ما باید در مسیر هدایت تندروی داشته باشیم، البته افراط‌ و تفریط نباید داشت.

امام‌جمعه بجنورد تأکید کرد: اطاعت از ولی‌فقیه باعث عزت می‌شود و کسانی که اکنون ولایت‌فقیه را قبول ندارند، نتوانستند تأثیر ولایت را درک کنند و ندیده‌اند که در این ۴۰ سال گره‌های بسیاری ولایت‌فقیه بازکرده است.

یعقوبی در پایان با اشاره به موضوع آتش به اختیار بودن جوانان گفت: امروز باید مانند جوانانی که به اردوی جهادی می‌روند، جهادی عمل کرد؛ این یعنی آتش به اختیار که باید برای عبور از شرایط کنونی در قالب شرع و دین، باید آتش به اختیار بود.

دیدار دوچرخه‌سوار مازندرانی با نماینده ولی‌فقیه در استان

همچنین در رویدادی دیگر، محمد آقامیربابایی، دوچرخه‌سوار مازندرانی که با هدف حفظ محیط‌ زیست و به یاد شهدای مدافع حرم، پس از رکاب زدن در ۳۰ استان کشور به استان خراسان شمالی رسیده، با نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، دیدار کرد.

این دوچرخه‌سوار مازندرانی باهدف ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و ادای دین به شهدای مظلوم کشورمان دست به ابتکار جالبی زده و از تیر ماه سال ۱۳۹۵ سفر خود را به مقصد بیش از ۳۵۰ شهرستان و بیش از ۶۵۰ شهر آغاز کرد و ۱۴ مهرماه به استان خراسان شمالی و شهر بجنورد رسید.

یعقوبی ضمن قدردانی از این حرکت، از بابایی به خاطر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای مدافع حرم تقدیر کرد.

انتهای خبر/فارس

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.