سرویس ورزشی | کد خبر: 30620
تاریخ انتشار: 1397/07/15 - 10:38:58

گفت و گوی اتفاقیه با داور استان در تور جهانی تک‌ستاره والیبال ساحلی؛

جای خالی نمایندگان استان در والیبال ساحلی

داوران خراسان شمالی در تور جهانی تک‌ستاره والیبال ساحلی با قضاوت قابل‌قبول خود توانستند کارنامه درخشانی در این رشته ورزشی داشته باشند.
 جای خالی نمایندگان استان در والیبال ساحلی,

مصطفی مقدم همراه حبیب مقیمی 10 تا 13 مهرماه در بندر ترکمن قضاوت مسابقات والیبال ساحلی تور جهانی تک‌ستاره را بر عهده داشت و توانست با قضاوت قابل‌قبول خود علاوه بر کسب تجارب عالی در بین سایر استان‌ها خودی نشان دهد، گرچه جای خالی نبود تیم استان در چنین رویدادهایی به‌خوبی مشهود است اما نمی‌توان غافل شد از استعدادها و پتانسیل‌هایی که نیازمند اندک توجه و برنامه‌ریزی‌های منسجم هیئت هستند.

مصطفی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ما می‌گوید: داوری والیبال ساحلی را از سال 94 آغاز کردم و هم‌اکنون دارای مدرک ملی در این رشته ورزشی هستم.

مقدم بابیان اینکه در رودسر اقدام به گرفتن مدرک ملی داوری ساحلی داشته افزود: پیش‌ازاین چندین دوره قضاوت دیدارهای 3 ستاره کیش را در کارنامه داشتم و در اکثر تورهای داخل کشور نیز داوری چندین رویداد را بر عهده گرفتم.

به گفته مقدم قضاوت لیگ والیبال ساحلی به میزبانی خراسان شمالی نیز از دیگر رویدادهایی است که در استان پیگیری شد و خراسان شمالی با میزبانی قابل‌قبول خود توانست نظر مثبت ناظران فدراسیون را به خود جلب و جزء استان‌های برتر شناخته شود.

وی بابیان اینکه در این رقابت‌ها 13 تیم با یکدیگر به رقابت پرداختند اظهار داشت:6 تیم خارجی از قزاقستان، چک، ساحل‌عاج و تایلند و به همراه چندین تیم از ایران در این رویداد بین‌المللی به مدت 3 روزبه رقابت پرداختند.

وی افزود: ناظر بین‌المللی والیبال ساحلی از فدراسیون جهانی کارهای فنی این رقابت‌ها را بر عهده داشت،10 داور از داوران ملی کشور قضاوت دیدارها را انجام دادند.

وی به قضاوت‌های خود اشاره و افزود: روزی دو دیدار را مورد قضاوت قرار می‌دادم، سطح مسابقات بالابود و تیم‌های سطح بالایی در این رقابت‌ها حضور داشتند.

استقبال تماشاگران در رقابت‌های تور جهانی تک‌ستاره والیبال ساحلی

مقدم حضور تماشاگران را از مهم‌ترین نقاط قوت این رویداد جهانی عنوان کرد که موردتوجه ناظر فدراسیون جهانی قرارگرفته است.

وی عدم حضور بازیکنان استان در این مسابقات را نیز از مهم‌ترین نقاط ضعف والیبال خراسان شمالی عنوان کرد.

به گفته وی خراسان شمای استعدادهای خوبی در این رشته ورزشی دارد و ازنظر زیرساخت نیز مشکلی نداریم اما متأسفانه این رشته کمتر موردتوجه قرارگرفته است.

استعدادیابی بازیکنان والیبال ساحلی

وی بر استعدادیابی بازیکنان والیبال ساحلی تأکید کرد و افزود: خراسان شمالی دارای دو زمین ساحلی استاندارد است که بسیاری از استان‌ها از داشتن چنین فضایی محروم هستند اما برنامه‌ریزی در این رشته ورزشی و سرمایه‌گذاری در این حوزه کمتر موردتوجه قرارگرفته است.

وی اعتقاد دارد: مسائل مالی هیئت را در مضیقه قرار داده و سبب شده کمتر به این مقوله بپردازند.

وی ضمن تأکید این مطلب که خراسان شمالی پیش‌ازاین در برگزاری تورهای کشوری جزء 3 استانی است که میزبانی قابل قبولی داشته افزود: متأسفانه خراسان شمالی از داشتن والیبال ساحلی در استان محروم است و رونق این ورزش در استان نیازمند توجه و حمایت مسئولان است.

به گفته وی برای قضاوت در تورهای تک‌ستاره کیش باید قضاوت درتورهای 3 ستاره و سطح بالا در کارنامه داوران باشد تا امکان دعوت آن‌ها مهیا شود.

وی اظهار داشت: والیبال را از دوران راهنمایی و از آموزشگاه‌ها شروع کردم، در تیم استان و شهرستان حضور داشتم، آقایان معنوی و یزدان پناه مربیانم زحمات زیادی در دوره‌های آموزشی کشیدند.

وی تصریح کرد: برای شروع داوری از مدرک درجه 3 والیبال سالنی قضاوت‌ها را شروع کردم و درنهایت با تلاش و پشتکار به مراحل بالاتر رسیدم.

وی از مسئولان هیئت استان خواست با تأمل و توجه به والیبال ساحلی و از سویی داشتن بستر این ورزش در استان زمینه رشد و توسعه والیبال ساحلی در استان را مهیا کنند.

انتهای خبر/وحدانی 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.