سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30630
تاریخ انتشار: 1397/07/17 - 10:35:10

جذب سرمایه گذار از اولیت‌های اصلی در شهرستان است

فرماندار شهرستان شیروان گفت: جذب سرمایه‌گذار از اولیت‌های اصلی شهرستان است.
 جذب سرمایه گذار از اولیت‌های اصلی در شهرستان است,

امین رضا مرآتی در جلسه شورای اداری شهرستان با گرامی‌داشت هفته نیروی انتظامی گفت: امنیت امروز جامعه مرهون تلاش‌های شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی کشور است و ما باید قدر زحمات این‌عزیزان را بدانیم.

وی تصریح کرد: هر روز که سپری می‌کنیم مشاهده می‌کنیم یک خدمت جدید توسط نیروی انتظامی صورت می‌گیرد و افتتاح کلانتری ۱۲ شهرستان که با حضور مسئولان و مردم انجام شد می‌تواند نقش مؤثری در جهت تأمین امنیت بیشتر شهرستان داشته باشد و جرم و بزهکاری را بکاهد.

مرآتی با اشاره به بازگشت ثبات اقتصادی به کشور گفت: در عرصه‌های بین المللی موفقیت‌های خوبی توسط دولت تدبیر و امید کسب شد که نمونه آن رأی مثبت شورای امنیت به نفع ایران بود.

وی تصریح کرد: قرار بود اجماع جهانی علیه ایران صورت پذیرد اما امروز با اقتدار جمهوری اسلامی ایران اجماع جهانی علیه آمریکا شکل گرفته است.

نماینده عالی دولت در شیروان با اشاره به وقوع سیل اخیر در شهرستان که‌منجر به فوت یک نفر شد افزود: گروه‌های امدادی و خدمات‌رسان از همان دقایق اولیه وقوع سیلاب در مناطق مختلف شهرستان حضور فعال داشته‌اند و همچنین مشغول برآورد خسارت‌های وارد شده هستند.

مرآتی با بیان تا‌کنون هیچ وعده‌ای برای احداث کارخانه لاستیک سازی داده نشده است افزود: سفر اخیر هیأت استان به اردبیل و بازدید از کارخانه لاستیک‌سازی، بازدیدی بود که انجام شد و در کنار آن تبادل اطلاعات شد و ظرفیت‌های متقابل جهت همکاری منعکس شد.

وی گفت: همچنین هفته گذشته مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره هولدینگ رازی در سفری که به شیروان داشتند با ظرفیت‌های منطقه آشنا شدند و مقرر شد مطالعات لازم جهت سرمایه گذاری در شیروان را انجام دهند.

امام جمعه شیروان نیز در این جلسه گفت: در هر جامعه ای که نظم و امنیت نباشد توسعه ای صورت نخواهد گرفت.

حجت الاسلام حسین کوثری با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی افزود: امروز بیش از هرزمان دیگر نیاز به نظم داریم و این نظم هم از قانون و عوامل اجرایی سرچشمه می‌گیرد.

وی تصریح با اشاره به اینکه عملکرد خوب مجموعه نیروی انتظامی شهرستان جای تقدیر و تشکر دارد گفت:  دشمن امروز به دنبال برهم زدن اتحاد و نظم موجود در جامعه است که باید با هوشیاری و اقدام بموقع بازهم نقشه‌های آنان را خنثی کنیم.

کوثری گفت: قدر نعمت امنیت کشور را باید بدانیم چرا که امنیت بالاترین سرمایه هر کشور است.

امام جمعه شیروان تصریح کرد: نام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یادآورِ شجاعت، دلاوری و ایثارگری غیورمردانی است که با توکل به خداوند متعال و استعانت از انفاس قدسی حضرت ولی عصر (عج) در ایجاد امنیت و آسایش مردم با تلاش فراوان جان خود را نثار نموده اند و امروز نیز نیروی انتظامی در خدمت مردم، در کنار مردم و پشتیبان آنان است و آحاد مردم نیز به این نیرو افتخار می‌کنند و به آن اعتماد دارند.

فرمانده انتظامی شهرستان شیروان نیز در این جلسه گفت: در شش ماهه اول سال جاری آمار قتل شیروان صفر بوده است و این مهم به همت و همکاری مردم به دست امده است.

سرهنگ مسعود وحیدی با بیان اینکه مهمترین هدف نیروی انتظامی ایجاد امنیت و آرامش در سطح جامعه است که این مهم با همکاری خوب مردم محقق شده است افزود: ۹۳ درصد پرونده‌های حوزه فضای مجازی کشف و مابقی در حال اقدام‌است.

وی افزود: از مجموع پرونده‌های وارده در حوزه مشاوره و مددکاری کلانتری ۱۱ میزان ۹۲ درصد پرونده‌ها منجر به سازش شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان شیروان با بیان اینکه طی یک سال گذشته مجموع سرقت‌های مهم (منزل، موتور، مغازه و...)۱۲ درصد کاهش داشته است افزود: همچنین در این مدت سرقت خودرو ۵۷ درصد افزایش داشته که در مجموع ۱۰۶ درصد کشف وقوع انجام شده که مازاد آن نیز مربوط به سرقت خودروها در گذشته بوده است.

وحیدی گفت: مجموع تشکیل پرونده‌های مختلف در حوزه نیروی انتظامی ۸۳۶۷ پرونده بوده که نسبت به سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته ایم.

وی تصریح کرد: در یک سال گذشته کشف انواع سوخت قاچاق ۳۶۰ درصد افزایش یافته است

وحیدی با اشاره به اینکه جمع کل تصادفات ۱۱ درصد افزایش داشته که در یک سال گذشته در حوزه راهور و پلیس راه شاهد ۳۲ درصد کاهش متوفیان تصادفات بوده ایم افزود: در بخش راهور در برخورد با تخلفات در یکسال گذشته ۵۸۹۷۲فقره انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته توقیف موتورسیکلیت‌های متخلف ۲۴۰۹ مورد بوده است افزود:  ۴۶۹۰ کارت گواهینامه در یکسال گذشته صادر شده است که ۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و همچنین در این مدت تعویض پلاک خودروها ۲۰۶۶ مورد بوده است که ۱۰۷۹ خودرو شماره پلاک نو صادر شده است.

فرمانده انتظامی شیروان گفت:  در حوزه امنیت اخلاقی، ۴۹۸۵ فقره تذکر لسانی، تعهد کتبی ۶۸۴ فقره، مزاحمین خیابانی ۴۲ درصد افزایش داشته، توقیف خودرو مزاحم خیابانی ۲۰درصد افزایش داشته است.

وحیدی با اشاره به اینکه برخورد با ارازل اوباش ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است گفت:  در یکسال گذشته در برخورد با اشرار شهید رحیم فر تقدیم نظام و انقلاب شد و در حوزه پلیس آگاهی، مجموع کشف سرقت‌ها ۷ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: ۴۲۴۴ مورد انگشت نگاری در شیروان برای استعلام حوزه‌های مختلف اداری و... انجام شده است.

وحیدی گفت: مجموع دستیگر شدگان در یکسال گذشته، ۴۹۶سارق بوده است و در حوزه برخورد با معتادین، به علت نبود مکان مناسب جهت نگهداری معتادین، دستگیری آنان ۲ درصد کاهش داشته است.

انتهای خبر/جواد حشمتی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.