سرویس اقتصادی | کد خبر: 30631
تاریخ انتشار: 1397/07/17 - 10:38:57

آغاز چهارمین طرح آمارگیری واحدهای مسکن روستایی

مدیر کل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: همزمان با سراسر کشور چهارمین طرح آمارگیری واحدهای مسکن روستایی از ۲۱ مهر ماه به مدت یک ماه تا ۲۱ آبان ماه در استان انجام می‌شود.
آغاز چهارمین طرح آمارگیری واحدهای مسکن روستایی,

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهارداشت: در این طرح ۲۰۹ روستا در قالب ۴ هزار و ۲۵۹ واحد مسکن روستایی آمارگیری انجام می‌شود.

محمدی افزود: در این طرح اطلاعات واحد مسکونی از طریق مصاحبه مستقیم با خانوار ساکن در واحد مسکونی و تکمیل پرسشنامه طرح و اطلاعات آبادی از طریق صحبت با مطلعین محلی در آبادی و تکمیل پرسشنامه آبادی جمع آوری می‌شود.

محمدی هدف از اجرای این طرح را گردآوری آمار و اطلاعات از وضعیت آبادی‌ها و شناخت خصوصیات کمی و کیفی واحدهای مسکن روستایی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در این آمارگیری مشخصات بافت مسکونی، فعالیت‌های قالب روستا، نوع سازه‌ها و مصالح به‌کاربرده شده در واحدهای مسکونی، بررسی نوع سکونت، فضاهایی همچون کارگاهی، دامی و انبار محصولات کشاورزی در سطح روستاها و جمعیت خانوار و غیره از اطلاعاتی است که جمع‌آوری می‌شود.

محمدی گفت: در شهرستان بجنورد ۳۵ روستا، اسفراین ۲۹، جاجرم ۱۱، راز و جرگلان ۱۱، شیروان ۳۲، فاروج ۲۱، گرمه ۱۱، مانه و سملقان ۳۴ روستا در طرح آمارگیری واحدهای مسکن روستایی قرار می‌گیرند.

 مدیر کل بنیاد مسکن خراسان شمالی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 50 درصد واحدهای مسکن روستایی سطح استان مقاوم هستند، افزود: در سطح استان از مجموع 102 هزار واحد مسکونی تاکنون بالغ‌بر 60 هزار 500 واحد مقاوم‌سازی شده است.

انتهای خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.