سرویس سیاسی | کد خبر: 30639
تاریخ انتشار: 1397/07/18 - 09:56:36

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی مطرح کرد

جذب ۳۷ میلیارد تومان از اعتبارت سفر رهبری به خراسان شمالی

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: 37 میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان از کل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری برای مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی جذب شد.
جذب ۳۷ میلیارد تومان از اعتبارت سفر رهبری به خراسان شمالی,

عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اعلام اینکه ۴۱ میلیارد تومان اعتبار درمجموع به برکت سفر مقام معظم رهبری به این استان برای مددجویان تحت حمایت این نهاد اختصاص‌یافته است، گفت: برای عملیاتی شدن این مصوبات، کمیته امداد، دفتر مقام معظم رهبری و همچنین وزارت رفاه اعتبارات لازم را فراهم کردند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه در این سفر بابرکت ۱۰ مصوبه برای رفع نیاز مددجویان پیش‌بینی شد، افزود: تاکنون ۳۷ میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان از کل اعتبارات جذب و ۹۲ درصد از این مصوبات محقق شده است.

وی با یادآوری اینکه کمک‌های رهبری در این سفر با خیر و برکت در بخش‌های مختلف حمایتی به دو مورد تقسیم‌شده است بیان کرد: بخشی از این کمک‌ها برای رفع مشکلات فوری مددجویان در همان ایام حضور معظم له در استان بود و بخشی هم با جذب اعتبارت در زمینه‌های عمرانی، اشتغال، مسکن تاکنون ادامه داشته است.

اهرابی با اشاره به اینکه در این سفر باخیروبرکت سه مجتمع فرهنگی در شهرستان‌های اسفراین، فاروج، شیروان احداث شد، گفت: در این ایام دو هزار فقره جهیزیه به زوج‌های جوان اهدا شد و همچنین دو هزار و ۸۰۰ سری لوازم منزل نیز به مددجویان اعطاشده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه طی برنامه‌ریزی انجام‌شده، منازل دو هزار و ۱۰۰ مددجو نیز تعمیر شد، افزود: بر اساس این مصوبات منازل هزار و ۴۰۰ مددجو نیز از نعمت لوله‌کشی گاز بهره‌مند شد.

وی احداث ۶۰۰ واحد مسکونی و همچنین اعطای یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک موردی را نیز از سایر این مصوبات دانست و گفت: اختصاص یک ماه مستمری به مددجویان تحت حمایت این نهاد نیز از مهم‌ترین این مصوبات است.

اهرابی در ادامه به مصوبه توسعه اشتغال محرومان اشاره کرد و بیان کرد: طبق این مصوبه درمجموع ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این بخش در نظر گرفته‌شده که تاکنون ۹۲ درصد این مصوبه محقق شده است.

 

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.