سرویس سیاسی | کد خبر: 30640
تاریخ انتشار: 1397/07/18 - 09:58:18

رییس حوزه هنری خراسان شمالی:

ظرفیت‌های فرهنگی سفر رهبری مغفول ماند

رییس حوزه هنری خراسان شمالی با اشاره به مغفول ماندن استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی در سال ۹۱ گفت: از خاطرات و رویدادهای سفر رهبری تنها ۳ کتاب به چاپ رسیده که ظرفیت بسیار بیشتری در این موضوع وجود دارد.

وحید نمازی در مصاحبه با فارس با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی سفر رهبری به خراسان شمالی در سال ۹۱ اظهار کرد: این سفر به‌یادماندنی و تاریخی در تقویم خراسان شمالی شاخصی فرهنگی محسوب می‌شود که می‌توان از زوایای مختلف به آن پرداخت.

وی با برشمردن از برخی جنبه‌هایی پرداخت به سفر رهبر انقلاب خراسان شمالی گفت: فیلم، مستند، خاطره نگاری، مجموعه عکس و بررسی تأثیرات عمرانی، فرهنگی سفر مقام معظم رهبری به این استان ازجمله برخی از فعالیت‌های ممکن برای اشاعه و ترویج منویات این سفر بوده است.

رییس حوزه هنری خراسان شمالی همچنین در ادامه به کتب چاپ‌شده از این سفر در اشاره کرد و افزود: کتاب‌های ماه بندان، جلوه اهل خراسان و مهر ماه تنها کتاب‌هایی است که تاکنون از این سفر پر خیروبرکت منتشرشده و همچنان ظرفیت فراوان و بالایی برای روایت‌های مختلف سفر وجود دارد.

وی با معرفی کتاب جلوه اهل خراسان به‌عنوان کتاب منتشرشده از سوی انتشارت انقلاب اسلامی گفت: این کتاب روایتی از سفر ۸ روزه رهبر انقلاب به خراسان شمالی به‌صورت سفرنامه توسط حسینعلی جعفری و با نثر و متنی روان و خواندنی نوشته‌شده که می‌توان به‌عنوان یکی از آثار برتر در این حوزه در خراسان شمالی اشاره کرد.

رییس حوزه هنری خراسان شمالی عدم تبلیغ و ارائه این کتاب از سوی کتاب‌فروشی‌ها و توزیع‌کنندگان کتاب در استان را عاملی دیگر در راستای عدم بهره‌برداری کامل از ظرفیت‌های کتاب جلوه اهل خراسان بیان کرد.

 

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.