سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30644
تاریخ انتشار: 1397/07/18 - 10:12:27

ابلاغ 240 میلیارد ریال اعتبارات ملی و استانی برای شرکت آب و فاضلاب استان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی از ابلاغ 240 میلیارد ریال اعتبارات ملی و استانی برای شرکت آب و فاضلاب استان طی سال 97 خبر داد.
ابلاغ 240 میلیارد ریال اعتبارات ملی و استانی برای شرکت آب و فاضلاب استان,

 غلامحسین ساقی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت : از مجموع 240 میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده استانی و ملی ، مبلغ 124 میلیارد و 500 میلیون ریال مربوط به اعتبارات استانی در بخش آب جهت تامین و توزیع آب در تمامی شهرهای استان و 115 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای در بخش فاضلاب برای ایجاد شبکه‌های جمع‌آوری‌، تاسیسات انتقال و تصفیه خانه‌های فاضلاب است.

وی اظهار کرد: اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای در بخش فاضلاب در سال 97 نسبت به سال گذشته 132 درصد رشد داشته است.

وی افزود: کل پیمان‌های منعقد شده با پیمانکاران در بخش آب و فاضلاب در حال حاضر بیش از 1100 میلیارد ریال است که شرکت آب و فاضلاب استان تلاش می‌کند برای تامین اعتبار این پروژه ها از محل کمک‌های وزارتخانه و استان اعتبارات تکمیلی در طول سال 97 را دریافت نماید.

آب سد شیرین دره تا فردا وارد مدار بجنورد می شود

همچنین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: بر اساس پایش انجام شده از وضعیت سد شیرین دره، آب این سد که به علت گل و لای ناشی از ورود سیلاب به مخزن از مدار مصرف بجنورد خارج شده بود، تا فردا وارد مدار می شود.

غلامحسین ساقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جاری شدن سیلاب و ورود گل و لای به مخزن سد شیرین دره در چند روز گذشته، سبب کاهش کیفیت آب آشامیدنی شهروندان بجنورد شد و بر این اساس این شرکت به ناچار آب سد را از مدار خارج کرد.

وی گفت: گل و لای موجود در آب سد، 20 برابر وضعیت استاندارد است و به همین علت برای آشامیدن قابل مصرف نیست.

ساقی با بیان اینکه برای تامین آب آشامیدن شهروندان بجنورد، چاه‌هایی که پیش از این خاموش بود، مورد استفاده قرار گرفته و وارد مدار شده است، افزود: آب این چاه‌ها پاسخگوی نیاز نیست و اکنون با کمبود آب به میزان 200 لیتر بر ثانیه روبه رو هستیم.

وی تصریح کرد: به علت کاهش ذخیره مخازن آب، بخش هایی از شهر نیز که در نواحی مرتفع قرار دارند در ساعاتی از شبانه روز با قطعی آب روبه‌رو می‌شوند و سایر مناطق شهر هم با کاهش فشار آب روبه‌رو شده‌اند.

انتهای خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.