سرویس ورزشی | کد خبر: 30663
تاریخ انتشار: 1397/07/21 - 10:26:19

ارتقاء علمی مربیان بدن‌سازی بانوان

ورزش بدن‌سازی مدت‌هاست در بین بانوان رونق خاصی یافته و کمتر علاقه‌مند ورزشی است که در این حوزه فعالیت نداشته باشد.
 ارتقاء علمی مربیان بدن‌سازی بانوان,

دستگاه‌های بدن‌سازی با حضور مربیان خانم و برنامه‌نویسی‌هایشان گاه دردسرساز هم بوده و نمی‌توان غافل شد از آسیب‌هایی که به دلیل برنامه‌نویسی نادرست محقق شده و همه این عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهد تا برای رونق و پیشگیری از آسیب‌های ورزشی برای بروز رسانی علم مربیان اقدام شود.

 نایب‌رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ما می‌گوید:3 سمینار بدن‌سازی طی دو روز ویژه بانوان در مورد تغذیه، مکمل‌های ورزشی و طراحی تمرین با حضور رئیس کمیته آموزش فدراسیون بدن‌سازی در بجنورد برگزار شد.

بهادری اظهار می‌کند: کسانی که متقاضی دریافت کارت مربیگری بدن‌سازی هستند این 3 سمینار جزء پیش‌نیازهای آن‌ها به شمار می‌رود.

به گفته وی شرایط حضور در این سمینارها ویژه کسانی است که برای آزمون‌های مربیگری نیز خود را آماده کرده‌اند.

 برگزاری دوره تئوری مربیگری بدن‌سازی

وی همچنین به برگزاری دوره تئوری مربیگری بدن‌سازی اشاره و تصریح داشت: اواخر مهرماه آزمون تئوری مربیگری بدن‌سازی با حضور نمایندگان فدراسیون برگزار می‌شود.

به گفته وی سمینارهای پیش رو بستگی به مجوزهایی دارد که فدراسیون بدن‌سازی در نظر گرفته است.

 داور مچ اندازی در استان نداریم

بهادری ضمن تأکید این مطلب که داور مچ اندازی در استان نداریم افزود: باید برای برگزاری دوره‌های داوری مچ اندازی نیز اقدام شود.

نایب‌رئیس هیئت بدن‌سازی خراسان شمالی به تعداد مربیان بدن‌سازی در بخش بانوان اشاره و تصریح کرد:80 مربی بدن‌سازی در دوره‌ها حضور دارند و استقبال بانوان از این ورزش قابل‌توجه است.

وی بابیان اینکه استقبال بانوان از این ورزش قابل‌توجه است اظهار داشت: عمده بانوان به سمت باشگاه‌های بدن‌سازی گرایش پیداکرده‌اند و کار با دستگاه یکی از رشته‌های پرطرفدار و موردعلاقه عموم بانوان به شمار می‌رود حتی ورزشکاران سایر رشته‌ها نیز در این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند.

وی به اهمیت حضور مربی بدن‌سازی در باشگاه‌ها و فرایند آموزش تک نفره آن‌ها اشاره و افزود: در هر باشگاه باید 5 تا 6 مربی بدن‌سازی حضورداشته باشد، این ورزش مشابه سایر رشته‌ها نیست که یک مربی به تعداد زیادی از ورزشکاران آموزش دهد بلکه در این ورزش باید مربی آموزش‌های فردی به ورزشکاران داشته باشد.

به گفته وی ارتقاء علمی مربیان در دستور کار هیئت قرار دارد و سمینارهای متعددی برای ارتقاء سطح مربیان استان برگزار خواهد شد.

بهادری به برنامه‌نویسی بانوان نیز اشاره و تصریح کرد: پیش‌ازاین عمده برنامه‌نویسی‌ها توسط آقایان انجام می‌شد اما با بالا رفتن سطح علمی مربیان نیازی به برنامه‌نویسی آقایان نخواهد بود و از سویی آسیب‌ها و مخاطراتی که ممکن است در اثر پایین بودن سطح علمی مربیان رخ دهد به وجود نمی‌آید.

وی به موردهایی که سبب آسیب بانوان در باشگاه‌های بدن‌سازی شده اشاره و افزود: دادن برنامه نادرست و از سویی نبود مربی از مهم‌ترین عواملی ست که سبب شده ورزشکاران با آسیب مواجه شوند.

انتهای خبر/نعمتی 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.