سرویس اقتصادی | کد خبر: 30670
تاریخ انتشار: 1397/07/23 - 09:25:50

ساخت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اسفراین از محل اعتبارات سفر رهبری

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اسفراین گفت: از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی، یک کانون در شهرستان احداث شده است.

زهره عباس‌آبادی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: این کانون در شهرک فرهنگیان اسفراین احداث شده و پیش‌بینی می‌شود تا یک ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه برای مناطقی از کتابخانه و فعالیت‌های هنری و فرهنگی کانون محروم هستند، کتابخانه سیار راه اندازی شده است، افزود: معمولا در ماه به حدود 17 روستا سرمی‌زند و ضمن امانت دادن و برگشت زدن کتب امانت گرفته شده فعالیت هایی از قبیل بازی‌های دسته جمعی، نمایش، پانتومیم و اجرای سرودهای دست جمعی را ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: درحال حاضر دو مربی تمام وقت و چهار مربی پاره وقت در حوزه‌های نمایش عروسکی، سفالگری، خوشنویی، ادبی و نقاشی در کانون پرورش فکری کودکان نو جوانان اسفراین مشغول به فعالیت هستند.

عباس‌آبادی در ادامه افزود: کشف استعداد کودکان و نوجوانان شهرستان از اهداف مهم کانون است و در صدد یافتن استعداد نهفته آنان هستیم تا در مسیر درست و مرتبط به علاقه شان قدم بردارند.

وی گفت: نگاه و رفتار اولیه در برخورد با کودکانی که پا به کانون می‌گذارند تاثیر بسزایی در شخصیت آنان دارد، وقتی مربی با ورود کودک از جا برمی خیزد به او حس ارزشمندی منتقل می‌کند که تا سالیان در ذهنش نقش می‌بندد و موجب تقویت اعتماد به نفس درکودک می‌شود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.