سرویس اجتماعی | کد خبر: 30673
تاریخ انتشار: 1397/07/23 - 09:35:43

رییس سما شیروان: مدارس باید اضطراب و افسردگی رو به رشد در نوجوانان را کاهش دهند

رییس سما شیروان: مدارس باید اضطراب و افسردگی رو به رشد در نوجوانان را کاهش دهند,

 حمید نجف‌زاده، رییس سما شیروان، همزمان با هفته بهداشت روان در جمع کارکنان مجتمع اعلام کرد: امروزه اضطراب و افسردگی با تبلیغات گسترده غرب در نوجوانان رو به افزایش است که لازم است مسئولان و مشاوران در مدارس، با همراهی اولیای دانش‌آموزان، سیر صعودی این موضوع مهم را کاهش دهند.

وی ادامه داد: پیش‌گیری از وقوع ناراحتی‌ها، اختلال‌های رفتار و ارتقای سلامت بهترین حالت بهداشت روانی است که در این راستا لازم است مدارس از طریق آموزش‌های مناسب، از ابتلای نوجوانان سالم به بیماریهای روانی جلوگیری کنند.

وی افزود: والدین به عنوان اولین معلم کودکان وظیفه مهمی نسبت به انسان سازی و حفاظت از بهداشت روانی و شخصیت فرزندان دارند که باید آنان ابتدا نیازهای اساسی فرزندان خود از جمله بازی، احترام، مسئولیت و پذیرش در گروه را مورد توجه قرار داده و زمینه را برای تأمین هر یک از آنها فراهم کرده و محیطی گرم را در خانه برای آنان ایجاد کنند، زیرا فضایی پر از ترس، تهدید، اضطراب و فشار روانی به سلامت روانی کودکان آسیب وارد می‌کند.

نجف‌زاده تأکید کرد: والدین باید جهت سالم سازی روان فرزندان خود، الگوی نمونه عملی در مسایل عقیدتی، اجتماعی، دینی و مذهبی آنان باشند.

به گفته این مسئول، مدارس به عنوان خانه دوم دانش آموزان در بهداشت روان آنان نقش مهمی دارند و با ایجاد برنامه‌های متنوع می‌توانند این امر را محقق کنند.

مدارس سما با داشتن مشاوران برجسته در این زمینه اقدامات گسترده‌ای را انجام داده است که از مهمترین برنامه‌های در دست اقدام مدارس سما در موضوع بهداشت روان می‌توان، برگزاری نمایشگاه‌های ویژه دانش‌آموزان، اولیا و کارکنان، اختصاص برنامه‌های صبحگاهی به ایراد سخنرانی در زمینه بهداشت روان، معرفی مراکز مشاوره و روانشناختی، بازدید از مراکز مشاوره، برگزاری جلسات آموزش خانواده در مجمع عمومی اولیا و مربیان با عنوان حضور و مشارکت اولیا در برنامه‌های آموزشگاه و تأثیر آن در بهداشت روان و انگیزه تحصیلی، برگزاری کارگاه آسیب‌های اجتماعی، تعامل مشاور و دبیر و دانش آموز در بحث بهداشت روان مدرسه، اجرای تست سلامت عمومی برای دانش آموزان، نشست‌های دانش آموزی تحت عناوین روانشناسی، پخش موزیک ملایم در ساعات تفریح مدرسه، را نام برد.

انتهای خبر/حشمتی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.