سرویس اقتصادی | کد خبر: 30675
تاریخ انتشار: 1397/07/23 - 09:50:44

سرپرست سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی:

برای واگذاری شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی به بخش خصوصی مقاومت‌های زیادی وجود دارد

سرپرست سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی گفت: برای واگذاری شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی به بخش خصوصی مقاومت‌های زیادی وجود دارد.

احسان علی عالی با بیان این مطلب به خبرنگار ایسنا، گفت: این شرکت برای اینکه توسعه یابد باید، به بخش خصوصی واگذار شود، اما متاسفانه هنوز برای مدیریت و اداره آن تفکر دولتی وجود دارد و هرچقدر در مورد واگذاری به بخش خصوصی صحبت می‌کنیم، با مقاومت مواجه می‌شویم.

وی ادامه داد: این سازمان برای اینکه مقداری از مشکلات این شرکت در شهرستان مانه و سملقان مرتفع شده و راحت‌تر به بخش خصوصی واگذار شود، حق و حقوق تعدادی از افراد که در آستانه بازنشستگی بودند را پرداخت کرده و آنها را بازنشست کردیم. به همین دلیل رقمی معادل یک میلیارد و 500 میلیون تومان به این شرکت پرداخت شد.

وی تأکید کرد: هدف فلج شدن این شرکت نیست بلکه در حال تلاش هستیم تا شرکت رونق بیشتری بگیرد و میزان تولید آن نسبت به حال حاضر افزایش یابد.

این مقام مسئول با بیان اینکه توسعه شرکت بهکده رضوی یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در این استان بوده است، گفت: بیشتر مصوبات اقتصاد مقاومتی مربوط به استان اجرایی شده است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر سیاست ما در اقتصاد مقاومتی، تعریف پروژه نیست بلکه باید از تعریف پروژه باید خارج شویم. ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید سیاست گذاری کند که چگونه از ظرفیت استان استفاده کند که یکی از این ظرفیت‌ها بخش خصوصی است.

انتهای خبر/

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.