سرویس ورزشی | کد خبر: 30679
تاریخ انتشار: 1397/07/23 - 10:50:04

گفت‌وگوی اتفاقیه با تنها داور بوکس استان؛

مظلومیت داوران در بوکس

مظلومیت داوران در بوکس,

بوکس و مظلومیت آن سال‌هاست که بحث کلیشه‌ای شده و دامن زدن به آن چندان مثمر الثمر نیست، بارها و بارها از بوکس نوشتیم و سالنی که به 70 متر هم قد نمی‌داد، رینگی که تمام فضا را پرکرده و مشت‌هایی که باخشم گره‌خورده است.

مشت‌زنان با مشت‌های درهم‌تنیده خود با کمبودها بدجوری به هم ضربه می‌زنند شاید کمی از دغدغه‌هایشان کم شود شاید باری از دوششان برداشته شود و بتوانند در مکانی درشان و اندازه خود مبارزه کنند.

کمیل قدوسی تنها داور ملی بوکس خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار می‌کند: داوری در این رشته ورزشی مظلوم واقع‌شده است.

بی‌انگیزگی داوران به خاطر عدم‌حمایت مالی

قدوسی بابیان اینکه هم‌اکنون 5 داور درجه‌یک از خراسان شمالی در مسابقات متعدد قضاوت دیدارها را بر عهده‌دارند تصریح کرد: عمده داوران استان به خاطر عدم‌حمایت‌های مالی بی‌انگیزه‌اند و در رقابت‌های متعدد قضاوت دیدارها را بر عهده ندارند.

به گفته قدوسی مربیان نیز باید اطلاعات داوری خود را ارتقاء دهند و در کلاس‌های داوری حضورداشته باشند.

وی بابیان اینکه پایین بودن اطلاعات داوری مربیان بوکس استان سبب بالا رفتن اعتراضات و از سویی ایجاد جدل و مشکل می‌شود پیشنهاد کرد مربیان نیز در دوره‌های داوری بوکس استان حضورداشته باشند و بتوانند اطلاعات خود را بروز کنند تا در مسابقات شاهد بروز چنین اتفاقاتی نشویم.

وی تأکید می‌کند: در استان شاهد حمله معترضین به داور نبودیم اما قطعاً همیشه اعتراض وجود داشته و علت عمده آن بی‌اطلاعی بوکسورها و مربیان از قوانین روز داوری است.

وی به محدود بودن فضای سالن بوکس استان اشاره می‌کند و می‌گوید: باید در مسابقات اطراف زمین 5 داور قضاوت دیدارها را بر عهده داشته باشند اما استاندارد نبودن سالن مسابقه سبب شده است بیش از 3 داور امکان قضاوت نداشته باشند و همین امر تا حدودی اعتراضات را بالا می‌برد و گاه شاهد ضایع شدن حق برخی ورزشکاران خواهد شد.

به گفته وی عموماً 3 داور به‌جای 5 داور، در اطراف رینگ قضاوت‌ها را بر عهده‌دارند و درصد خطاها نیز به خاطر وجود این عوامل بالا می‌رود.

قدوسی اظهار داشت: تماشاگران عموماً به دلیل محدود بودن مکان سالن با داور گاها برخورد می‌کنند چون متوجه نوشتن امتیاز ورزشکاران می‌شوند و همه این عوامل نیاز به داشتن یک سالن بزرگ است.

بوکس جذابیت‌های خاص خود را دارد و کسب عناوین متعدد توسط نمایندگان استان سبب شده است این ورزش از رونق خاصی در استان برخوردار شود که نمی‌توان غافل شد از دیدگاه مثبت برخی خانواده‌ها که طی سال‌های اخیر باشگاه‌ها را مملو از ورزشکاران علاقه‌مندی کرده است که برای فعالیت در این رشته ورزشی تلاش می‌کنند.

بحث نداشتن سالن هم جزء اولویت‌هایی است که تا حدودی رمق بوکسورها را می‌گیرد و کمتر بوکسوری است که این مشکل رمقش را نگرفته باشد.

امید است مسئولان با اندکی توجه و حمایت دغدغه سال‌های دور بوکسورها را برطرف کنند.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.