سرویس اجتماعی | کد خبر: 30685
تاریخ انتشار: 1397/07/25 - 09:47:07

نظام ارجاع راهنمای درست بیمار در مسیر درمان است

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: راه‌اندازی سیستم نظام ارجاع و پزشک خانواده، مهم‌ترین اقدام در سیستم سلامت و درمان است که در کاهش هزینه‌های درمانی در حوزه سلامت و ایجاد دسترسی به خدمات تخصصی تر و ارجاع دقیق بیماران نقش اساسی دارد.
 نظام ارجاع راهنمای درست بیمار در مسیر درمان است,

محسن رعنایی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بیمه سلامت، اظهارداشت: نظام ارجاع و پزشک خانواده موجب می‌شود تا بیماران با راهنمایی درست و صحیح در مسیر درمان، نیازهای مربوط به سلامت خود را دریافت کنند.

رعنایی افزود: بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی در مراکز دولتی ویزیت می‌شوند و در مراکز غیر‌دولتی پذیرش نمی‌شوند.

مدیر‌کل بیمه سلامت خراسان شمالی با بیان اینکه تمام بیمه شدگان برای دریافت خدمات باید نظام ارجاع را رعایت کنند، گفت: بیماران اورژانسی از رعایت نظام ارجاع مستثنی هستند.

وی با بیان اینکه برای ارائه خدامات بهتر در حال حاضر ۳۲ دفتر پیشخوان در سطح شهر آماده ارائه خدمات بیمه‌ای هستند، تصریح کرد:جزو استان‌هایی هستیم که جمعیت روستایی بیشتری را دارا هستیم و بیشترین بینه ما بیمه روستایی است.

مدیر‌کل بیمه سلامت خراسان شمالی همزمان با طرح تحول سلامت بیمه سلامت با هدف تحت پوشش قرار دادن اقشار ضعیف‌تر اجرا شد اما شاهد ثبت نام ۱۱ میلیون نفر از اقشار مختلف در بیمه سلامت همگانی بودیم.

رعنایی با بیان اینکه در حال حاضر نیز هم پوشانی هایی با سایر بیمه‌ها وجود دارد، افزود: طی جلساتی با چهار سازمان بیمه گر رفع همپوشانی بیمه‌ای در حال پیگیری است.

وی  تصریح کرد:سازمان بیمه سلامت هیچ گونه خدمتی را به صورت تلفنی و یا حضور در درب منزل به بیمه شدگان خود ارائه نمی‌دهد، بنابراین مردم و بیمه شدگان در این زمینه مراقب کلاهبرداری و سوء استفاده افراد غیر متعهد و سودجو باشند.

انتهای خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.