سرویس اقتصادی | کد خبر: 30694
تاریخ انتشار: 1397/07/25 - 09:59:27

رییس مجتمع آموزش عالی و فنی مهندسی اسفراین مطرح کرد

اشتغال 250 نفر از دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین در مراکز صنعتی

رییس مجتمع آموزش عالی و فنی مهندسی اسفراین گفت: تعداد 250 نفر از دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی به‌صورت پاره‌وقت در مراکز صنعتی مجتمع فولاد و لوله گستر اسفراین مشغول به کار هستند.

 دکتر مصطفی حیدری با اعلام این خبر گفت: مجتمع آموزش عالی شهرستان اسفراین از سال 91 با جذب 60 دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود که امروز بیش از 2 هزار دانشجو در 13 رشته کارشناسی و کاردانی در این مرکز مشغول تحصیل هستند.

وی ادامه داد: با تصویب سند آمایش این مرکز آموزشی در شهریورماه امسال با توجه به صنعتی بودن این شهرستان ازاین‌پس توسعه رشته‌های آموزشی در راستای فنی و مهندسی خواهد بود.

رییس مجتمع آموزش عالی و فنی مهندسی اسفراین همچنین بیان کرد: از مجموع 2 هزار دانشجویی که در این مرکز مشغول تحصیل هستند بیش از 290 نفر دختر و 1700 نفر پسر از اقصی نقاط کشور می‌باشند که قریب به 80 درصد دانشجویان غیربومی هستند.

حیدری از بهره‌برداری خوابگاه دختران خیر ساز در این مرکز علمی خبر داد و افزود: تا پایان سال خوابگاه خیر ساز که بیش از 2 هزار مترمربع در 4 طبقه در حال ساخت می‌باشد و بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بیش از یک میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه در برداشته به بهر برداری خواهد رسید که با بهره‌برداری از این خوابگاه تمامی دانشجویان غیربومی دختر در این خوابگاه اسکان خواهند شد.

وی تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌های صنعتی که در این شهرستان وجود دارد و ارتباط خوبی که بین مجتمع آموزش عالی و فنی مهندسی با مراکز صنعتی ازجمله مجتمع فولاد و لوله گستر وجود دارد تعداد 250 نفر از دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی به‌صورت پاره‌وقت در این مراکز مشغول به کار هستند که ضمن مهارت افزایی از حقوق نیز برخوردار هستند که این امر کمک بسیار خوبی برای دانشجویان می‌باشد.

انتهای خبر/ فارس


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.