سرویس ورزشی | کد خبر: 30704
تاریخ انتشار: 1397/07/25 - 10:27:28

رئیس فدراسیون اتومبیل رانی و موتورسواری کشور در گفت‌وگو با اتفاقیه مطرح کرد؛

تغییر نگاه و تفکر مسئولان نسبت به رشته قانونی اتومبیلرانی و موتورسواری

تغییر نگاه و تفکر مسئولان نسبت به رشته قانونی اتومبیلرانی و موتورسواری,

عبور از پیچ‌وخم‌های ضعف زیرساخت‌های اتومبیلرانی و موتورسواری در ایران

اینکه مسئولان نگاه مثبتی به رشته اتومبیلرانی و موتورسواری ندارند آزاردهنده است.

رئیس فدراسیون اتومبیل رانی و موتورسواری کشور در حاشیه برگزاری مجمع انتخاب رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان شمالی طی گفت‌وگو با خبرنگار اتفاقیه اظهار داشت: رسانه نقش تأثیرگذاری در توسعه این ورزش می‌تواند داشته باشد و دیدگاه مسئولان نسبت به این رشته ورزشی باید تغییر یابد.

محمود صیدان لو تصریح کرد: مسئولان باید نگاه و تفکر خود را نسبت به رشته قانونی اتومبیل رانی و موتورسواری اصلاح کنند.

وی بابیان این مطلب که فدراسیون دارای اساس‌نامه است و تنها نهاد تصمیم‌گیرنده در ایران فدراسیون است که تمامی ملاحظات فرهنگی، قانونی و حقوقی را به همراه حیطه و چگونگی فعالیت‌های هیئت در نظر می‌گیرد تصریح کرد: مسئولان باید سلایق خود را تعمیم ندهند و به‌زعم اینکه تفکرشان نسبت به این ورزش مثبت نیست نمی‌توانند مانع فعالیت ورزشکاران در این رشته ورزشی شوند.

وی به هیئت اتومبیل رانی و موتورسواری خراسان شمالی توصیه کرد: در رشته ریس عمده فعالیت خود را خلاصه نکنید، اتومبیل رانی یک فدراسیون جهانی دارد که بیش از 20 رشته فعال امکان فعالیت دارند و موتورسواری نیز به همین صورت بیش از 30 رشته فعال دارد که به دلیل نداشتن بستر فعالیت تنها امکان 7 رشته مهیا است.

نبود پیست، فعالیت غیرمجاز

صیدانلو بابیان این مطلب که فعالان این رشته ورزشی باید در پیست به فعالیت بپردازند افزود: نداشتن پیست از مهم‌ترین عواملی است که نمی‌توان پاسخگوی ورزشکاران و فعالیت آن‌ها غیر از مکان ورزشی شد.

به گفته وی تنها پیست جمهوری اسلامی ایران به پارکینگی در استادیوم آزادی خلاصه‌شده که سالانه 600 میلیون تومان اعتبار اجاره‌بها پرداخت می‌شود و در تمامی استان‌ها متأسفانه از داشتن چنین فضایی محروم هستیم.

وی اعتقاد دارد: چنانچه پیستی ساخته شود ورزشکاران ترجیح نمی‌دهند در اتوبان و خیابان‌ها به ورزش بپردازند که علاوه بر استاندارد نبودن مکان خطرآفرین نیز خواهد بود.

وی توصیه کرد: هیئت‌ها در رشته‌هایی نظیر آفرود که پیست مهارتی نیاز دارد یا کراس که پیست کم‌هزینه‌ای خواهد داشت و رالی که اصلاً نیاز به پیست ندارد فعالیت کنند.

وی از راه‌اندازی رالی خانوادگی و اسلالوم به‌عنوان رشته‌هایی یادکرد که هیئت‌ها می‌توانند برای توسعه این ورزش پیگیری کنند.

به گفته وی فدراسیون در تهران آموزش نوجوانان 15 ساله را آغاز کرده تا قبل از دریافت گواهینامه بامهارت رانندگی آشنا شوند و راننده بامهارت باشند.

وی تأکید کرد: عدم مهارت عامل 25 تا 20 درصد تصادفات است و باید با تفاهم با اداره کل آموزش‌وپرورش با مهارت‌های اصولی رانندگی از ابتدا آشنا شد.

صیدانلو از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی فدراسیون به برگزاری کلاس مربیگری با رویکرد استعدادیابی اشاره کرد که مربیان در راستای اجرای این طرح آموزش می‌بینند تا در حوزه استعدادیابی فعالیت داشته باشند.

به گفته این مسئول فدراسیون در دو بخش قهرمانی و همگانی نظیر ارتقاء مهارت در نوجوانان و ... فعالیت می‌کند.

وی به فعالیت بانوان از سال گذشته اشاره و اظهار داشت: بانوان پیش‌ازاین متفرق تمرین می‌کردند و خطر آن‌ها را تهدید می‌کرد اما طی هماهنگی با حوزه فرهنگی مجوز رسمی از وزارت ورزش گرفتیم و امکان فعالیت آن‌ها مهیا شد.

رئیس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری کشور خاطرنشان کرد: فدراسیون تمامی استان‌ها را مشارکت داده و عمده مسابقات در استان‌های متعدد برگزار می‌شود تا آشنایی مردم نسبت به این رشته‌های ورزشی بیشتر و از سویی استان‌ها از ظرفیت‌های خود نهایت بهره را ببرند.

صیدانلو به کسب عناوین نمایندگان ایران در میادین بین‌المللی اشاره و تأکید کرد: در کارتینگ جزء 12 نفر برتر جهان معرفی شدیم، در موتور نیز یک عنوان چهارمی بعد از سال‌ها به دست آمد و در مسابقات آسیایی نیز حرف برای گفتن داریم.

به گفته وی امکان پیشرفت در رشته‌های کارتینگ و موتور کراس قابل‌ملاحظه است و باید در این دو رشته برای کسب عنوان تلاش کرد.

نایب‌رئیس مجمع و مدیرکل ورزش و جوانان نیز در ادامه اظهار داشت: فعالیت این ورزش علاوه بر مرکز استان در شهرستان‌ها نیز پیگیری می‌شود و مسئولان شهرستانی در خصوص زیرساخت‌های این رشته ورزشی اقدام کرده‌اند.

کوروش بهادری به پیگیری برای ساخت فضاهای اختصاصی و فعالیت مستمر این ورزش در استان اشاره کرد.

به گفته بهادری دادستان کمک قابل‌توجهی به رونق این ورزش کرده و نمی‌توان از پیگیری‌های این مسئول غافل شد درحالی‌که در جلسات متعدد شاهد حضور دادستان هستیم و از نزدیک پیگیر مشکلات ورزشکاران این رشته ورزشی است.

وی تأکید می‌کند: هر هفته برنامه‌های متعددی در استان در این رشته ورزشی داریم و امیدواریم با نگاه مثبت دادستان بتوانیم برای توسعه این ورزش گام‌های تأثیرگذاری برداریم، دادستان نیز در تمامی جلسات حضور مستمر دارد و از نزدیک مشکلات این ورزشکاران را لمس کرده است.

وی اظهار کرد: استقبال عموم برای تماشای تمرینات و مسابقات این رشته ورزشی قابل‌توجه است و امیدواریم در تمامی شهرستان‌ها بتوانیم حق این هیئت را ادا کنیم.

در ادامه علی پاکدل با 16 رای به مدت 4 سال سکان‌دار هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری خراسان شمالی شد.

پاکدل ابراز امیدواری کرد هیئت بتواند با استفاده از ظرفیت‌های موجود اتومبیل رانی و موتورسواری را به جایگاه‌های مطلوب خود برساند.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.