سرویس ورزشی | کد خبر: 30705
تاریخ انتشار: 1397/07/25 - 10:35:35

اتفاقیه بررسی می‌کند؛

توقف در زمین بدمینتون بازان

توقف در زمین بدمینتون بازان,

 این روزها هیئت‌های ورزشی استان که دست‌به‌گریبان بی‌پولی و نداشتن بستر هستند، برخی‌ها خیالشان از داشتن مکانی برای تمرین جمع جمع است، دغدغه اکثر هیئت ها نداشتن سالن است ، همان دغدغه پیش‌پاافتاده و کلیشه‌ای که مسئولان ورزش و جوانان را نیز درگیر کرده و کما کان درگیر و دار رفع این مسئله هستند، هرچند گذر زمان می‌تواند مشکل اماکن ورزشی استان را برطرف کند اما این بار به سراغ هیئت‌هایی رفتیم که درگیر سالن تمرین نیستند و البته به خاطر داشتن سالن اختصاصی درآمدزایی هم می‌کنند.

اتفاقیه گفت‌وگویی با تنی چند از ورزشکاران و مربیان بدمینتون استان دارد و کم‌وکاستی و چالش‌های پیش روی ورزشکاران این رشته ورزشی را بررسی می‌کند.

احمدی 4 سالی است که در این رشته ورزشی فعال است.

بدمینتون رشته ورزشی نوپایی است

وی معتقد است: بدمینتون رشته ورزشی نوپایی است که پیش‌ازاین به‌عنوان تفریح به آن می‌پرداختند و به‌تازگی قدم در وادی نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای گذاشته است.

وی ضمن تأکید این مطلب که سالن خوبی در اختیار هیئت بدمینتون قرارگرفته اظهار داشت: سالن خوبی بدمینتون بازان دارند و زمان کوتاهی نیز به سایر رشته‌های ورزشی اختصاص داده‌شده است که جنبه درآمدزایی این ورزش را پررنگ‌تر می‌کند.

وی مهم‌ترین نقطه قوت هیئت بدمینتون استان را داشتن سالن اختصاصی عنوان کرد که در بین سایر استان‌ها جزء محدود هیئت‌هایی هستیم که این مشکل را نداریم.

احمدی از مهم‌ترین دغدغه‌های هیئت به گران شدن امکانات این ورزش اشاره کرد و افزود: ورزش‌های راکتی هزینه بالایی دارند و متأسفانه گران شدن امکانات این ورزش سبب شده تا حدودی ورزشکاران با مشکل مواجه شوند.

به گفته وی قیمت توپ‌های بدمینتون بین 25 تا 30 هزار تومان شده و هر عدد توپ 2 تا 3 جلسه می‌تواند به ورزشکار کمک کند و هزینه‌های دیگر نظیر کفش، استهلاک راکت و ... نیز از دیگر دغدغه‌های ورزشکاران این رشته ورزشی است.

وی اذعان کرد: هزینه‌های توپ بر عهده ورزشکاران است و آن‌ها برای داشتن تمرینات علاوه بر تجهیزات موردنیاز خود باید گران شدن توپ‌ها را نیز در نظر بگیرند.

 ارتقاء و افزایش سطح مربیان

وی به سطح مربیان بدمینتون خراسان شمالی نیز اشاره و اظهار داشت: خوشبختانه مربیان باتجربه‌ای آموزش بدمینتون در استان را بر عهده‌دارند، دانش و علم بالایی دارند اما برگزاری کلاس‌های ارتقاء و افزایش سطح مربیان از مهم‌ترین اولویت‌های هیئت باید موردتوجه قرار گیرد.

محمد عفتی از دیگر بدمینتون بازان خراسان شمالی است که مدت‌زمان بیشتری را در این رشته ورزشی سپری کرده است.

عفتی از مهم‌ترین دغدغه بدمینتون بازان به محدود بودن زمان تمرینات آن‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: تمرین توپی محدودی داریم و از سویی نیاز به حضور مربیان حرفه‌ای به دلیل بالا رفتن سطح ورزشکاران نیاز مبرم هیئت است.

وی اعتقاد دارد: برای توسعه بهتر این ورزش و رشد بدمینتون در استان باید تمرینات در مدت‌زمان بیشتری پیگیری شود.

وی از سویی به کم‌توجهی نسبت به این رشته ورزشی گلایه‌مند‌است و اظهار کرد: بدمینتون باید به نسبت سایر رشته‌های توپی موردتوجه قرار گیرد اما چندان این مهم در نظر گرفته نمی‌شود.

به گفته وی داشتن بستر فعالیت بخش کوچکی از توسعه ورزش به شمار می‌رود از سویی امکانات و تجهیزات موردنیاز بدمینتون محدود است.

با مربی بدمینتون خراسان شمالی نیز در ادامه گفت‌وگو داشتیم.

عزیزی 5 سالی است که در خدمت بدمینتون بازان آموزش می‌دهد.

وی معتقد است: بدمینتون به نسبت قبل پیشرفت فراوان ای داشته، پیش‌ازاین دغدغه سالن و بستر فعالیت از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی ورزشکاران بود که خوشبختانه این مشکل برطرف شده است.

عزیزی اعتقاد دارد: ذهنیت مردم نسبت به این رشته ورزشی تغییریافته و شاهد درخشش نمایندگان استان در میدان‌ها کشوری هستیم.

وی به مهم‌ترین عوامل رشد این ورزش و توسعه آن اشاره و افزود: برگزاری تمرینات منسجم و منظم و حضور در مسابقات کشوری سبب شده ورزشکاران تجربه‌های بسیاری کسب کنند و بتوانند صاحب‌عنوان باشند.

نتیجه‌گیری؛

بدمینتون با کسب عناوین متعدد توانسته ثابت کند رشد فزاینده‌ای در سال‌های اخیر کسب کرده است اما نیاز به داشتن مربی مجرب و سطح بالا و از سویی امکانات موردنیاز ورزشکاران می‌تواند تا حدودی مسیر ناهموار عدم پیشرفت را هموار می‌کند.

انتهای خبر/وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.