سرویس سیاسی | کد خبر: 30707
تاریخ انتشار: 1397/07/28 - 10:13:43

توسط سازمان بین‌المللی استاندارد انجام می‌شود؛

برنامه‌ریزی برای تدوین استانداردهای مبتنی بر اهداف توسعه پایدار

مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع غیر فلزی سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سازمان بین‌المللی استاندارد قصد دارد استانداردهای تدوینی را مبتنی بر اهداف توسعه پایدار برنامه‌ریزی کند.
 برنامه‌ریزی برای تدوین استانداردهای مبتنی بر اهداف توسعه پایدار,

محمد احمدی‌مقدم در همایش گرامیداشت هفته استاندارد در خراسان شمالی اظهارداشت: همواره کلمه استاندارد و استانداردسازی در کنار کلمه کیفیت می‌آید و این اهمیت استاندارد در جامعه و زندگی افراد را نشان می‌دهد.

احمدی‌مقدم افزود: اگر ما بخواهیم در عرصه بین‌المللی برنامه و حضور داشته باشیم باید با سرعت انقلاب چهارم حرکت کنیم که یک راه طولانی و بی انتها در پیش رو داریم که نیازمند تلاش مستمر و بی وقفه است.

وی با بیان اینکه منطقی است که برای رسیدن به اهداف در این مسیر باید برنامه داشته باشیم، گفت: سازمان بین‌المللی استاندارد هر ساله شعاری را برای این روز انتخاب می‌کند که شعار امسال «استانداردهای بین‌المللی و چهارمین انقلاب صنعتی» است که از موضوع انقلاب صنعتی چهارم که مرزهای میان دنیای دیجیتال و واقعیت را محو می‌کند الهام گرفته است.

مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع غیر فلزی سازمان ملی استاندارد ایران گفت: بشر تاکنون سه انقلاب را پشت سر گذاشته است و اکنون شاهد به وقوع پیوستن انقلاب چهارم هستیم که با ترکیب فناوری‌های چندگانه تغییر و تحولی ملموس را در جهان ایجاد کرده است.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه در جهان صنعتی امروز نیازمند توجه و نگاه ویژه به کیفیت هستیم، افزود: باید این امر را در محصولات داخلی و همچنین کالاهایی که به خارج صادر می‌شوند مد نظر قرار داد.

رعایت استاندارد‌ها خود تبلیغ مناسبی برای کالا و تولیدات است

استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین بر رعایت استاندارد در تمامی امور تأکید کرد و گفت: کشور‌هایی موفق بوده‌اند که به استاندارد‌ها و کیفیت توجه ویژه داشته‌اند.

محمدرضا خباز با بیان اینکه در آموزه‌های قرآنی و دینی نیز بسیار به کیفیت گرایی توجه شده است افزود: همیشه خداوند در قرآن کریم، نه بر کمیت بلکه بر کیفیت امور توجه داشته است.

خباز با بیان اینکه باید در همه زمینه‌ها تولید کالای با کیفیت مورد توجه باشد در صورتی که کالای با کیفیت تولید شود خود آن کالا مبلغ تولید خواهد بود، افزود: کالای ما صادر نخواهد شد مگر اینکه از کیفیت لتزم برخوردار باشد.

استاندار خطاب به صنعتگران و تولیدکنندگان، گفت: باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم تا کیفیت تولیدات خود را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه تا زمانی که کیفیت تولیدات بالا نرود هر گونه تبلیغات برای تولیدات بی اثر خواهد بود، افزود: تبلیغات باید عملی باشد و باید نگاه ما از کمیت گرایی به سمت و کیفیت گرایی سوق یابد.

 امروزه در تمام جوامع توسعه یافته توجه ویژه به کیفیت وجود دارد

نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم، گفت: استاندارد سازی تمام فعالیت‌ها و تولیدات و ترویج آن در جامعه یکی از اصول ۲۴ گانه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است که این موضوع نشان از اهمیت مقوله استانداردسازی دارد.

علی قربانی با بیان اینکه استاندارد‌سازی حداقل معیار و شاخص‌هایی است که باید در تولیدات و برای کیفیت رعایت شود، افزود: استاندارد‌سازی تنها برای محصول نهایی نیست بلکه باید درتمام فرایند‌ها رعایت شود.

قربانی با اشاره به اینکه امروزه در تمام دنیا و جوامع توسعه یافته توجه ویژه به کیفیت وجود دارد، تصریح کرد: در کشور محصولات فراوان با کیفیت بسیار بالا داریم؛ حتی شاهد هستیم در کاخ سفید نیز از فرش‌های تولید کشور استفاده شده است.

وی اظهارداشت: اگر کیفیت در تولیدات و محصولات وجود داشته باشد، مردم به آن کالا رغبت نشان می‌دهند و در این صورت است که دیگر نیاز به تبلیغ نیز وجود ندارد.

 

انتهیا خبر/آقایی 

 

 

 

 

 

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.