سرویس اجتماعی | کد خبر: 30708
تاریخ انتشار: 1397/07/28 - 10:48:14

نابینایان فاروج 710 میلیون ریال کمک هزینه دریافت کردند

رییس بهزیستی فاروج گفت: مددجویان نابینا و کم بینای این شهرستان نیمه نخست امسال 710 میلیون ریال کمک هزینه و تسهیلات اشتغال دریافت کردند.

مریم وافری به ایرنا اظهار داشت: از مجموع این رقم ، 101 میلیون 990 هزار ریال کمک هزینه در بخش‌های درمان، تحصیل و معیشت بوده که به 51 نفر از مددجویان اختصاص یافته است.

وی افزود: تسهیلات اشتغالزایی اختصاص یافته به این گروه از مددجویان هم در این مدت 600 میلیون ریال برای 3 نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از کمک هزینه‌ها برای تحصیل این مددجویان یا فرزندان افراد نابینای سرپرست خانوار بوده است گفت: فرزندان افراد نابینای سرپرست خانوار که در حوزه اجتماعی تحت حمایت هستند نیز هزینه دانشجویی تا مقطع دکترا، دریافت می کنند که در حال حاضر 2 نفر مشمول و برخودار از این کمک هزینه هستند.

وافری افزود: خدمات ارائه شده به مددجویان علاوه بر مستمری ماهانه است که از محل هدفمندی یارانه‌ها براساس بعد خانوار یا سرپرست بودن از یک میلیون و 80 هزار ریال برای یک نفر تا 3 میلیون و 650 هزار ریال برای پنج نفر به بالا تعلق می‌گیرد. این میزان کمک علاوه بر مستمری ثابت یک خانواده است.

وافری گفت: تحویل وسایل کمک توانبخشی به نابینایان نظیر عصای سفید، ضبط صوت، لوح و قلم مخصوص خط بریل به تناسب نیاز مددجویان انجام می‌شود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.