سرویس سیاسی | کد خبر: 30710
تاریخ انتشار: 1397/07/28 - 10:58:15

ایجاد بستر آرام و امن برای سرمایه گذار هدف اصلی باشد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: آهنگ توسعه حتی برای یک لحظه به رغم تمام مشکلات و فشارهای اقتصادی کشور تاکنون متوقف نشده است.
ایجاد بستر آرام و امن برای سرمایه گذار هدف اصلی باشد,
محمود ثمینی در جلسه شورای اداری شهرستان اسفراین با محوریت تکریم و معارفه فرماندار این شهرستان اظهار داشت: خدمات نظام به مردم به نحو عالی تاکنون انجام شده و باید شرایط را برای ورود سرمایه گذاران در عرصه تولید و اشتغال نیز فراهم کنیم به طوری که ایجاد بستر آرام و امن برای سرمایه گذاران از مهم ترین اهداف ما باید باشد. 
وی ادامه داد: حمایت از سرمایه گذاران موجب می‌شود تا هم به تولید و هم به توان اقتصادی منطقه، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد مردم کمک شایانی شود. 
ثمینی با بیان این که شرایط امروز کشور و دنیا بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: به هر میزانی که به سمت جلو گام بر می‌داریم، یک قدم به سوی موفقیت پیش خواهیم رفت و به جهت همین موفقیت‌ها و در راستای دفاع از کیان کشور مورد تهاجم بیگانگان به خصوص آمریکا و اسرائیل قرار گرفته ایم. 
وی خاطرنشان کرد: رهبری و مردم دو نعمت بسیار بزرگ به شمار می‌روند و باید قدر مردم را بدانیم و از تمام توان خود برای راضی نگه داشتن آنان استفاده کنیم. 
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: امروزه هر کسی امنیت داخلی ما را هدف قرار دهد با جواب دندان شکن مواجه خواهد شد. 
ثمینی گفت: هر گاه هجمه دشمن بر مردم و نظام ما بیشتر شد مقاومت مردم در برابر این هجمه‌ها نیز بیشتر شد که این مقاومت باعث شده است که امروز کشور ما در منطقه خلیج فارس، خاورمیانه و حتی در دنیا حرف اول را می‌زند. 
وی گفت: در شرایط فعلی هر کسی که در مملکت در حال خدمت رسانی است و گامی برای اعتلای کشور قدم بر می‌دارد باید توجه داشته باشد که دشمن از هر حربه‌ای برای ضربه زدن به این مملکت استفاده خواهد کرد. 
ثمینی تصریح کرد: تلاش اصلی دشمن برای این است که ایران نتواند جشن ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را بگیرد و این خیال باطلی است و دشمن باید بداند که با رهبری رهبر انقلاب و حضور مردم همیشه در صحنه ما پیروزی انقلاب اسلامی را تا زمان ظهور امام زمان جشن خواهیم گرفت. 
ثمینی افزود: ما امروزه در بسیاری از فناوری‌ها به خصوص فناوری جنگ افزار‌ها پیشرفت زیادی داشته‌ایم و برای دفاع از کشورمان پیشرفته ترین موشک‌ها را می‌سازیم و امروزه می‌بینیم که اگر کسی امنیت ملی ما را هدف قرار دهد، با جواب دندان شکنی مواجه خواهد شد همانطور که در قضایای گذشته با همت نیروهای سپاه جواب آنها را با موشک دادیم. 
راه میامی، جاجرم، اسفراین از شریان‌های اصلی کشور است
نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در آیین از راه میامی، جاجرم و اسفراین به عنوان یکی از شریانهای اصلی کشور یاد کرد و افزود: این راه می‌تواند اثرات توسعه خود را برجای بگذارد.
هادی قوامی اظهار داشت: یکی از پروژه‌هایی که می‌تواند شهرستان را از بن بست عقب ماندگی‌ها رها کند، راه میامی، جاجرم، اسفراین به قوچان است که امسال یک ردیف مستقل برای آن در نظر گرفته شد ضمن آن که 26 میلیارد تومان نیز در تلفیق مجلس تخصیص داده شده است. 
وی خاطرنشان کرد: راه آهن نقاب، اسفراین، بجنورد به شیروان پروژه مهم دیگری برای توسعه محسوب می‌شود که می‌تواند موجب تحول و هموار شدن راه توسعه استان نیز شود. 
باید گام‌های اساسی برای جذب اعتبارات ملی برداریم
فرماندار جدید شهرستان اسفراین نیز گفت: بضاعت ما در استان محدود است، 85 درصد اعتبارات در سطح ملی و 15 درصد در سطح استانی توزیع می‌شود لذا باید با کمک یکدیگر گام‌های اساسی را در جذب اعتبارات ملی برداریم. 
طاهر رستمی اظهار داشت: از تمام مدیران ادارات، ذی نفوذان، فرمانداران ادوار گذشته و اصحاب رسانه می‌خواهم که باهم و در کنار یکدیگر به مردم شهرستان خدمات شایسته ارائه دهیم. 
وی بیان کرد: پروژه‌های مهم، صنایع و دانشگاه‌ها را تقویت خواهیم کرد و در جهت ایجاد صنایع جدید و پایین دستی برای فعال کردن چرخه اقتصادی و اشتغال این شهرستان تلاش می‌کنیم. 
رستمی در بخش پایانی سخنان خود از مدیران شهرستان خواست تا موضوع تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی را در اولویت کاری خود قرار دهند و با نگاه جدی تر سعی در کاهش بروکراسی اداری، پاسخگویی ارباب رجوع در کمترین فرصت داشته باشند. 
در این آیین از زحمات جواد نوروزی فرماندار سابق قدردانی و طاهر رستمی به عنوان فرماندار جدید شهرستان اسفراین معرفی شد
 
انتهای خبر/
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.