سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30711
تاریخ انتشار: 1397/07/28 - 10:59:45

مأموریت‌گرایی دانشگاه‌های استان را توانمند می‌کند

رییس مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین گفت: سند آمایش آموزش عالی، یکی از اقدامات مثبت وزارت علوم در راستای مأموریت‌گرایی و یکی از راهکارهای جلوگیری از هدر رفت منابع دانشگاه‌ها است.

مصطفی حیدری، در نشست خبری اظهار کرد: این مجتمع دارای 9 رشته کارشناسی پیوسته، 2 رشته کارشناسی ناپیوسته و 2 رشته کاردانی در حوزه فنی مهندسی است که با توجه به فعالیت‌های پژوهشی شاهد پذیرش فارغ التحصیلان این مجتمع در دوره کارشناسی ارشد از طریق استعداد‌های درخشان و بدون کنکوراز دانشگاه‌های مطرح کشوری از جمله دانشگاه تهران، صنعت شریف، خواجه نصیر، صنعتی اصفهان و... بودیم.

به گزارش ایسنا وی تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی دانشجویی و منابع موجود، امکان حمایت کامل مالی از طرف وزارت علوم وجود ندارد، مأموریت‌گرایی با هدف توانمند‌سازی دانشگاها با توجه به زیرساخت‌های موجود در منطقه می‌توانند منجر به خودکفایی دانشگاها و ظهور دانشگاهای کارآفرین شود.

وی در ادامه گفت: در این راستا قراردادهایی با محوریت مهارت افزایی دانشجویان با سازمان‌های فنی حرفه ای، جهاد دانشگاهی و مجتمع صنعتی فولاد اسفراین در حال انعقاد است.

وی با بیان اهمیت مهارت افزایی دانشگاها افزود: این مجتمع در کنار آموزش و پژوهش، مهارت افزایی دانشجویان را در اولویت کار خود قرار داده تا فارغ التحصیلان کارآفرین به جامعه و صنعت تحویل دهد

حیدری در پایان با اشاره به برکات سفر مقام معظم رهبری به شهرستان افزود: اعتبارات خوبی از محل سفر مقام معظم رهبری به این دانشگاه اختصاص یافت که خوشبختانه توانستیم با خرید تجهیزات، کارگاها و آزمایشگاهای این مرکز را تقویت نماییم.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.