سرویس سیاسی | کد خبر: 30713
تاریخ انتشار: 1397/07/28 - 11:09:51

امام جمعه بجنورد:

اربعین حسینی تبدیل به یک حرکت سیاسی شده است

امام جمعه بجنورد گفت: امروز اربعین حسینی تبدیل به یک حرکت سیاسی، معنوی و فرهنگی شده است و فقط یک عزدارای معمولی نیست.
 اربعین حسینی تبدیل به یک حرکت سیاسی شده است,

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی قرار داریم، افزود: اربعین یک نام ساده نیست بلکه یک فرهنگ، روزگار و نماد شکوه و بقای قیام امام حسین(ع) است.

وی ادامه داد: اربعین حسینی یک اجتماع معنادار و پیام اقتدار و فرهنگ ستیزی به استکبار است.

یعقوبی با بیان اینکه در اربعین حسینی حدود 20 میلیون زائر از نقاط مختلف حضور پیدا می‌کنند، اظهار کرد: این حرکت بت شکن است و عزت و اقتدار مسلمان‌ها در این حرکت ظهور پیدا می‌کند.

وی با اشاره به سالروز شهادت عمار یاسر بیان کرد: بسیجی به معنای واقعی عمار یاسر است که در سن 94 سالگی به شهادت رسید و همیشه بر مدار رسالت و ولایت حرکت کرد.

خطیب نماز جمعه بجنورد با بیان اینکه سبقت و استقامت ویژگی عمار یاسر بود و عمار معیار حق و باطل است، تصریح کرد: در زمان فتنه سال 88 که بسیاری از خواص لغزیدند، برخی از آنها نمره منفی، تجدیدی و رفوزه گرفتند، معظم له فرمودند که عمار کجاست؟

وی توضیح داد: این جمله به این معناست در زمانی که فضای جامعه مه آلود می‌شود، عمارها هستند که از حق دفاع می‌کنند تا برای مردم شبهه ایجاد نشود.

 سند پیشرفت 50 ساله در تاریخ به یادگار خواهد ماند

یعقوبی در ادامه با بیان اینکه طی هفته گذشته مقام معظم رهبری کار بزرگی را انجام دادند که در تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار خواهد ماند، افزود: ایشان سند پیشرفت و الگوی اسلامی و ایرانی را اعلام کردند و فرمودند که ما برای 50 سال آینده الگو تدوین کرده ایم که به کجا باید برویم و به کجا باید برسیم.

وی با اشاره به اینکه این سند طی هفت سال توسط کارشناسان و متخصصان تدوین شده است، تأکید کرد: در این پیام چندین پیام نهفته است که اقتدار یکی از این پیام هاست.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به نقشه راه الگوی اسلامی پیشرفت برای ۵۰ سال آینده گفت: طرح و الگوی ارائه‌شده ۷ سال به طول انجامیده و پیشرفت و مسیر ایران را تا ۵۰ سال آینده به تصویر می‌کشد.

وی این سند را حاوی چند پیام دانست و افزود: اقتدار ازجمله پیام‌های این سند است که در خط بطلانی بر یاوه‌گویی‌ استکبار مبنی بر پایان نظام اسلامی است.

وی اظهار کرد: پیام دوم تدبیر است که نشان می‌دهد نظام جمهوری اسلامی دچار غفلت و روزمرگی نشده و نخواهد شد، و اعتماد و امید از دیگر پیام‌های این سند است.

یعقوبی پیام دوم این سند را نشان از دوری غفلت عنوان کرد و ادامه داد: پیام سوم، اعتماد رهبری به مردم و نخبگان و دانشمندان برای طراحی آینده است.

وی پیام دیگر را امید بیان داشت و ادامه داد: نظام از این گردنه‌های فعلی عبور می‌کند و آینده کشور زیبا خواهد بود.

باید از ظرفیت نخبگان استفاده شود

امام‌جمعه بجنورد همچنین ظرفیت نخبگان را بسیار زیاد ارزیابی کرد و گفت: از فکر و خلاقیت اینان باید آینده‌ای خوب را ساخت و موردتوجه قرار دارد.

وی در ادامه ورود محصولات تراریخته به کشور را غیرقابل اطمینان بیان کرد و گفت: کشورهای سازنده استفاده از این محصولات را ممنوع می‌کنند اما در کشور به‌جای کشت گندم بر کلزا تشویق می‌شود که در امنیت غذایی باید مشورت شود.

خطیب جمعه بجنورد بیمه سلامت را امری خوب و مبارک دانست و گفت: دوسوم مردم استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و امکانات مناسبی در اختیار بسیاری‌ها گذاشته‌شده است.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه دو سوم جمعیت استان رایگان بیمه شده‌اند گفت: از دفترچه به صورت بهینه استفاده و از موارد غیر ضروری باید خودداری شود.

امام جمعه بجنورد در ادامه به قتل خاشقچی خبرنگار عربستانی در سفارت عربستان در کشور ترکیه نیز اشاره کرد و گفت: با این اتفاق چهره آمریکا و آل سعود بیشتر نشان داده شد.

وی افزود: آمریکا که همیشه از حقوق بشر صحبت می‌کند می‌گوید اگر بخواهیم با عربستان در این مورد برخورد کنیم دلارهایمان کم می‌شود و باید این موضوع جور دیگر مدیریت شود، بنابراین دلار برای آنها اهمیت دارد نه جان انسان.

به گفته یعقوبی حقوق بشر بازیچه دست ابرقدرت‌هاست.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.