سرویس ورزشی | کد خبر: 30719
تاریخ انتشار: 1397/07/28 - 11:44:33

در نخستین روز از هفته تربیت‌بدنی؛

همایش بزرگ ورزش‌های صبحگاهی برگزار شد

همایش بزرگ ورزش‌های صبحگاهی در نخستین روز از هفته تربیت‌بدنی در پارک شهربازی بجنورد برگزار شد.
 همایش بزرگ ورزش‌های صبحگاهی برگزار شد,

مدیرکل ورزش و جوانان در حاشیه برگزاری این همایش در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر برنامه‌های هفته تربیت‌بدنی اظهار داشت: در این هفته بیش از 600 برنامه متعدد در استان و شهرستان‌ها خواهیم داشت.

کوروش بهادری تصریح کرد: همایش ورزش‌های صبحگاهی برجسته‌ترین برنامه این هفته در نخستین روز هفته تربیت‌بدنی است که با پخش مستقیم از شبکه‌های سیما و حضور بیش از 600 ورزشکار انجام شد.

به گفته بهادری در این هفته تمامی رشته‌های ورزشی سالنی و غیر سالنی در قالب ورزش‌های همگانی برنامه دارند و پویایی ورزش به‌حداعلای خود خواهد رسید.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان شمالی در حاشیه برگزاری این همایش در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در این همایش بیش از 6437 ورزشکار حضور داشتند که در نوع خود بی‌نظیر بود و در سطح کشور شاهد برگزاری چنین همایشی با این تعداد ورزشکار نبودیم.

مجید جودت بابیان اینکه شعار هفته تربیت‌بدنی"چهل سال ورزش، چهل سال افتخار" تصریح کرد: بعد از اجرای حرکات ورزشی با حضور مربیان ورزش‌های صبحگاهی قرعه‌کشی انجام شد و به 40 نفر از ورزشکاران به‌قیدقرعه جوایزی اهدا و درنهایت با صرف صبحانه سالم همایش بزرگ ورزش‌های صبحگاهی پایان یافت.

جودت در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر توسعه ورزش‌های صبحگاهی در استان اظهار داشت: هیئت ورزش‌های همگانی در هر دو فصل تابستان و زمستان، مربی ورزش صبحگاهی در پارک‌ها دارد و در تمام فصول سال شاهد برگزاری برنامه ورزش صبحگاهی هستیم.

به گفته جودت در تابستان 5 ایستگاه ورزش صبحگاهی در پارک‌های مرکز استان فعال بود و به همین نسبت در شهرستان‌ها نیز مربیان ورزش‌های صبحگاهی ورزش در پارک‌ها را برقرار کرده بودند.

یکی از ورزشکاران در این همایش به خبرنگار ما می‌گوید: ازآنجاکه ورزش باعث سلامتی مردم است و بیماری افراد و درمان آن عموماً هزینه‌بردار است. توجه به این امر که پیشگیری همیشه بهتر از درمان و بهترین راه پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها ورزش کردن است، لذا بررسی میزان اهمیت مردم به ورزش و میزان فعالیت بدنی روزانه آنان، ضروری به نظر می‌رسد.

بانوی ورزشکار دیگری که معلم است می‌گوید: ورزش صبحگاهی به میزان زیادی در کاهش افسردگی دانش آموزان نقش دارند.

به گفته وی توسـعه و ترویج فرهنگ ورزش ھمگانی، بالا بردن نشاط و شادابی در بین شهروندان و همچنین ایجاد علاقه در بین شهروندان برای روی آوردن به ورزش ھمگانی از ھدف ھای راه‌اندازی این ایستگاه ورزش صبحگاهی است.

انتهای خبر/وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.