سرویس سیاسی | کد خبر: 30722
تاریخ انتشار: 1397/07/29 - 09:28:40

امام جمعه بجنورد:

دشمن با مشاهده جشن چهلمین سالگرد انقلاب مایوس خواهد شد

امام جمعه بجنورد و رییس شورای سیاست گذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خراسان شمالی بر برگزاری هرچه باشکوهتر جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و 22 بهمن تاکید و تصریح کرد: دشمن با مشاهده چنین روزی هرچه بیشتر ناامید خواهد شد.
دشمن با مشاهده جشن چهلمین سالگرد انقلاب مایوس خواهد شد,

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در دومین نشست چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یک ویژگی بارز دارد زیرا که دشمن از پارسال اعلام کرده که شیرینی 22 بهمن را در این روز از مردم ایران می‌گیریم و حتی نمی‌گذاریم به چهلم برسد.

وی افزود: حساسیت توجه به انقلاب و ایام ا...‌ها که انقلاب را آفریده‌اند امسال ویژه‌تر است.

وی اظهار داشت: 13 آبان روز رسمی کشور است که به نام‌ مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده بنابراین دشمن این روز را انتخاب کرده تا جواب این اقدام دانش آموزان را در این روز بدهد و به فکر ضد ضربه افتاده است.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: در روز 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا هیمنه‌ای که آمریکا داشته شکسته شد و بنابراین دشمن می‌خواهد در این روز انتقام ضربه‌ای را که در این روز خورده بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه ما در 22 بهمن نوکر و در 13 آبان ارباب را زدیم، اظهار داشت: دشمن هر چه در توان داشته را از سواره و پیاده نظام بسیج کرده تا اصل نظام اسلامی را در این دو یوم ا... نشانه بگیرد.

وی افزود: آنها می‌خواهند از اقتصاد پلی به اصل نظام اسلامی بزنند و ضربه خود را از این طریق وارد کنند.

امام جمعه بجنورد افزود: تشکیل ستاد چهلمین سالگرد به دلیل اهمیت انقلاب و شیطنت‌های شیاطین عالم است تا در سالگرد چهلمین روز انقلاب اسلامی شادابی و فرهنگ انقلاب را به نسل جوان منتقل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم نسل سوم و چهارم از انقلاب فاصله بگیرد، گفت: امسال باید جدی تر از همیشه برنامه‌ها برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی به امضای سند الگوی پیشرفت ایران اسلامی توسط رهبری نیز اشاره کرد و افزود: امضای این سند در این راستا بوده که به دنیا نشان دهیم نه تنها به بن بست نرسیده ایم بلکه به فکر 50 سال آینده نیز هستیم.

شرایط کشور اگر همه به وظایفمان عمل می‌کردیم بسیار بهتر بود

استاندار خراسان شمالی با اشاره به نقش مسئولان در بیان دستاوردهای نظام اسلامی، گفت: اگر همه مسئولان و مردم به‌درستی به وظایفمان عمل می‌کردیم، شرایط و موقعیت کشور ما بسیار بهتر از حال کنونی آن بود.

محمدرضا خباز افزود: دشمن دندان‌تیز کرده است و شمشیرها را از رو بسته است و باکمال وقاحت و پررویی می‌گوید نمی‌گذاریم انقلاب اسلامی دوران چهل‌سالگی خود را جشن بگیرد و بر همین اساس وظیفه ما در این شرایط بسیار سنگین‌تر و مسئولیتمان بیشتر از گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی کار کنند، البته نه مانند سال‌های گذشته بلکه بسیار بهتر و بیشتر و پرتلاش‌تر از سال‌های گذشته. همچنین ما باید ثمرات 40 ساله انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان بکشیم و برای نسل جوان تبیین کنیم، البته به‌نحوی‌که بر دل‌ها بنشیند و احساس برخی از افراد در داخل کشور که به‌اشتباه این نظام را ناکارآمد می‌دانند را روشن کنیم که با عشق و علاقه به انقلاب اسلامی نگاه کند و دل ببندد.

استاندار خراسان شمالی با خطاب قرار دادن مدیران در خصوص کار بیشتر گفت: مدیران باید وقت قائل شوند و هر چه در توان دارند باید در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به میدان بیاورند و ادامه دهند.

خباز تصریح کرد: کارگروه‌های ویژه چهل‌سالگی انقلاب تنها منتهی به همین چند روز و به‌ویژه دهه فجر نیست و باید همه مسئولان در طول سال نسبت به این موضوع دقت نظر داشته باشند. باید به نحوی عمل کنیم که تبلیغات دشمنان نظام اسلامی که با استفاده از 200 رسانه تصویری و صدها شبکه صوتی علیه نظام شایعه‌پراکنی می‌کنند، بی‌اثر و کم‌رنگ شود. همچنین باید نسل جوان را آگاه کنیم و دستاوردهای انقلاب اسلامی را طوری برای آنها بازگو کنیم که از انقلابی بودن خود افتخار و احساس عزت کنند.

استاندار خراسان شمالی ضمن بیان اهمیت کار صداوسیما در نشر دستاوردهای انقلاب، افزود: مسئولان در هر حوزه‌ای که دستاوردی مهم و ویژه دارند باید از آن را از طریق صداوسیما رسانه‌ای و تبلیغ کنند.

وی همچنین حضور درصحنه‌هایی همچون ۱۳ آبان را اقدامی در جهت خنثی‌سازی تبلیغات منفی استکبار علیه ایران بیان کرد و گفت: همه ایام‌ا...‌های انقلاب باید تبیین شود و انقلابی بودن یک جوان باید همچون یک مدال عزت بر سینه فرد بدرخشد.

وی در پایان افزود: انقلاب و اسلام به ذات خود ایرادی ندارد و اشتباهات برخی از مدیران و مسئولان است که به بدنه این نظام ایرادات و خدشه‌هایی را وارد کرده است و اگر انتقادی به این انقلاب و نظام وارد شود نتیجه بدعمل کردن امثال ماست.

رییس شورای تأمین استان در انتها از مدیران خواست تا با سینه سپر از دستاوردهای انقلاب دفاع کنند و نقاط ضعف نه برای انقلاب بلکه از سوی مدیران و مسئولان ایجاد می‌شود.

جلسات ستاد دهه فجر، برای تمام برنامه‌های نیمه دوم سال است

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز اظهار داشت: جلسات ستاد چهلمین سالگرد فقط مختص دهه فجر نیست بلکه تمامی برنامه‌های 6 ماهه دوم سال را شامل می‌شود.

حجت الاسلام محمدعلی سالاری افزود: هم اکنون در همه کارگروه‌ها فقط مختص دهه فجر بسته شده و لازم است به سایر ایام ا...‌ها از قبیل 13 آبان نیز توجه شود.

مسئول کارگروه فرهنگی و هنری نیز در ادامه این نشست گفت: تمامی مراکز فرهنگی و هنری برای برگزاری باشکوه مراسم چهلمین سالگرد برنامه ریزی لازم را داشته‌اند.

حسین فرخنده از برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی با عنوان 40 نمایشگاه در 40 مسجد، جشنواره فیلم فجر، حمایت از چاپ کتب مرتبط و تجلیل از فعالان این عرصه به عنوان اهم این برنامه‌ها یاد کرد.

دومین نشست چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به منظور اعلام برنامه‌های کارگروه‌های مختلف ستاد چهلمین سالگرد با حضور مدیران مرتبط در محل دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.