سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30725
تاریخ انتشار: 1397/07/29 - 09:59:53

توزیع گوشت پیش‌سرد تنظیم بازار در دستور کار تنظیم بازار استان

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان، از توزیع منظم گوشت پیش‌سرد وارداتی به استان خبر داد.
توزیع گوشت پیش‌سرد تنظیم بازار در دستور کار تنظیم بازار استان,

یحیی نیکدل در گفت وگو با خبرنگار ما اظهارداشت: به دنبال افزایش قیمت گوشت گرم و در جهت کمک به تنظیم بازار، کارگروه تنظیم بازار اقدام به تزریق گوشت پیش‌سرد وارداتی کرده که در این راستا، مباشر استانی انتخاب و به صورت منظم و پیوسته، محموله‌های گوشت پیش‌سرد وارد استان می‌شود.

نیکدل افزود: با توجه به کمبود دام جهت کشتار و افزایش قیمت دام زنده، واردات گوشت پیش‌سرد در جهت کمک به تنظیم بازار و پوشش بخشی از سبد مصرفی خانوارهای کم درآمد، تاکنون 7 محموله بالغ بر 28 تن گوشت پیش سرد از سه کشور استرالیا، گرجستان و قرقیزستان وارد استان و توزیع شده  است و این امر کماکان ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص قیمت مصرف کننده گوشت پیش سرد افزود: توزیع گوشت با توجه به دستورالعمل ابلاغی به صورت نیم شقه ران و نیم شقه سردست با قیمت نیم شقه ران 38500 تومان و نیم شقه سر دست 36500 تومان جهت مصرف کننده اعلام شده است.

وی افزود: مردم به عنوان بازوان ما در امر نظارت هستند و تمام تلاش ما در خصوص توزیع گوشت نیز به گونه‌ای است که تعداد خانوار بیشتری در این طرح بتوانند از گوشت ارزان قیمت بهره‌مند شوند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از توزیع بیش از 170 تن گوشت منجمد قرمز نیز در طول شهریور و مهر‌ماه خبر داد و افزود: در سال جاری با مشارکت بخش خصوصی و اقدامات صورت گرفته از طرف شرکت پشتیبانی امور دام استان اقدام به تأمین و توزیع 170 تن گوشت قرمز منجمد گردید که این میزان در پوشش بخش مهمی از نیاز هیأت مذهبی در دهه اول محرم نقش بسزایی داشت.

نیکدل از پیگیری این سازمان و کارگروه تنظیم بازار در خصوص تأمین اقلام اساسی واحدهای دانشگاهی، مدارس شبانه روزی زندانها و مراکز خیریه خبر داد و افزود: با توجه به مقدورات، به واحدهای مذکور مساعدت شده است اما کافی نبوده و خصوصاً در حوزه مدارس شبانه روزی مجدانه پیگیری لازم جهت تأمین نیازمندی آنان صورت خواهد گرفت.

انتهای خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.