سرویس اجتماعی | کد خبر: 30732
تاریخ انتشار: 1397/07/29 - 10:25:42

جانشین رییس سازمان بهزیستی کشور:

بیش از ۵۰ درصد ظرفیت شیرخوارگاه‌های کشور خالی است / عدم افزایش ورودی فرزندان

جانشین رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به خالی بودن بیش از ۵۰ درصد ظرفیت شیرخوارگاه‌های کشور گفت: علی‌رغم مشکلات اجتماعی و اقتصادی ورودی فرزندان به این مراکز افزایش نیافته است.

پهبد پورشبانان در مصاحبه با فارس با اشاره به وضعیت فعلی شیرخوارگاه‌های سطح کشور از حیث ورود فرزندان بی‌سرپرست یا بد سرپرست اظهار کرد: خوشبختانه علی‌رغم مشکلات اجتماعی و اقتصادی خانواده‌ها و آمارهای فعلی طلاق میزان ورودی فرزندان به شیرخوارگاه‌ها افزایش نیافته است.

وی متقاضیان فرزندخواندگی را طی سالیان اخیر قابل‌توجه دانست و افزود: ورودی پایین و تقاضای زیاد خانواده‌ها باعث ایجاد صف برای دریافت فرزند شده  که اکنون خانواده‌ها برای فرزندخواندگی در نوبت و انتظار هستند.

جانشین رییس سازمان بهزیستی کشور وضعیت فعلی تمام شیرخوارگاه‌ها را تحت نظر حاکمیت و دولت عنوان کرد و گفت: شیرخوارگاه‌ها در راستای نقش حاکمیت قرار دارند و برون‌سپاری نشده و تحت مدیریت و نظارت مستقیم سازمان بهزیستی کشور قرار دارند.

وی همچنین از خالی بودن بیش از ۵۰ درصد ظرفیت شیرخوارگاه‌های کشور خبر داد و تصریح کرد: در تمامی مراکز استان‌ها و برخی شهرستان‌ها مراکز شیرخوارگاه وجود دارد و در صورت وجود فرزندان بیش از ظرفیت در هر واحدی اقدام به توسعه یا انتقال به سایر مراکز شیرخوارگاه انجام می‌شود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.